5 stycznia, 2023

„ABY W SZKOLE DOBRZE SIĘ DZIAŁO…”

Powoli mija pierwsze półrocze i czas na zdanie relacji z podejmowanych działań wychowawczo-profilaktycznych. Wyszliśmy naprzeciw pojawiającym się problemom, ale też zapobiegliśmy pojawieniu się innych, nowych. Nasze maluchy dobrze bawiły się w trakcie teatrzyku „Mapa skarbów”. Wykazały się wiedzą z zakresu profilaktyki zachowań ryzykownych i zasad bezpieczeństwa.
Klasy starsze uczestniczyły w warsztatach „Debata”, mających na celu profilaktykę alkoholową i rekomendowanych przez PARPA. Inne klasy brały udział w zajęciach warsztatowych, związanych ze stratą i doświadczeniami traumatycznymi. Uczniowie brali też udział w zajęciach rozwijających umiejętności komunikacyjne i emocjonalne. Uczestniczyli w warsztatach z zakresu profilaktyki narkotykowej „Jestem asertywny, potrafię powiedzieć NIE”. Natomiast chętni uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursach profilaktycznych: „Narkotykom mówimy Nie!” oraz „Alkohol – jestem na NIE”. Uczestnicy konkursów otrzymali bardzo atrakcyjne nagrody.
Zorganizowaliśmy również happening dla szkół podstawowych „STOP PRZEMOCY”. Wraz z kolegami ze szkół „2” i „3” okrążyliśmy lubliniecki rynek i z hasłami „STOP PRZEMOCY” ustawiliśmy się do wspólnego zdjęcia.
Szkoła dołączyła też do akcji „Biała wstążka”. Przewodnicząca Zespołu Interdyscyplinarnego wraz z innym pracownikiem MOPS-u przeprowadziły w starszej klasie lekcję na temat przemocy.
Był to czas intensywnych działań, a przed nami następne wyzwania.

Małgorzata Siluk

Na skróty

Skip to content