Ratowanie zabytkow malej ojczyzny

Z ŻYCIA SZKOŁY

Nagrodzeni wynalazcy
    8 czerwca 2019r. w siedzibie Urzędu Patentowego RP w Warszawie odbył się II etap konkursu „Ambasador Szkolnej Wynalazczości 2019”. Zakwalifikowało się do niego dwoje uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Lublińcu, z klasy 6b Karol Monkos i z klasy 6c  Zofia Smyła Karol został nagrodzony za projekt wynalazku  „Kicio dom”, a Zofia została wyróżniona Certyfikatem Jakości Polskiego Towarzystwa Badania Gier za projekt gry planszowej: "Wielofunkcyjna gra losowo-edukacyjna Wynalazcy i wynalazki" w kategorii „Gry planszowe lub komputerowe”. Otrzymała również gratulacje od wydawnictwa „Zielona Sowa”, które zaproponowało współpracę autorską. Uczniowie otrzymali także dyplomy oraz upominki rzeczowe.
    Prace projektowe wykonane pod kierunkiem pani Barbary Gałązki, która została wyróżniona dyplomem za aktywne rozwijanie dziecięcej kreatywności, twórczego myślenia oraz pasji tworzenia podczas trwania konkursu.
   Za zaangażowanie i dużą aktywność szkoła otrzymała dyplom  Ambasady Szkolnych Wynalazców.
Gratulujemy sukcesu!
Barbara Gałązka