Matematyka z klasa

Z ŻYCIA SZKOŁY

Klasa 2a i 2c realizowały projekt pt. „Matematyka z klasą” organizowany przez Fundację Uniwersytet Dzieci z Krakowa. Zajęcia pokazały zastosowanie matematyki w architekturze, projektowaniu mody, dietetyce, ekonomii czy logistyce. Motywem przewodnim cyklu lekcji matematycznych był sport. Każda lekcja zawierała film, którego bohaterem był sportowiec np. Rafał Sonik, Mateusz Kusznierewicz lub trener czy dietetyk.
    Biorąc udział w projekcie uczniowie rozwijali umiejętności samodzielnego, logicznego myślenia, zaznajamiali się z podstawowymi pojęciami i działaniami matematycznymi, uczyli się jak korzystać z wiedzy matematycznej w codziennym życiu.
    Możemy pochwalić się, że w  naszym gronie są uczniowie, którzy osiągnęli w tym roku szkolnym wysokie wyniki w konkursach matematycznych Maja Potter, Laura Styczyrz, Aleksandra Szraucner, Oliwia Krawczyk, Oskar Eisop, Piotr Breguła i Wojciech Kucharzyszyn.