Wizyta w Opolu

Z ŻYCIA SZKOŁY

Wizyta w Opolu
    Uczniowie klasy 3 a i 3 c w bieżącym roku szkolnym w ramach Uniwersytetu Dzieci realizowali projekty edukacyjne: „Klimatyczna klasa” oraz „Mali detektywi”. Po wykonaniu wszystkich zadań w nagrodę uczniowie mieli okazję poczuć się jak prawdziwi studenci biorąc udział w wykładzie pt. „Co jadano w dawnych czasach?” na Uniwersytecie Opolskim, podczas którego dowiedzieli się, że jednymi z najstarszych potraw są: pizza, która wcale nie pochodzi z Włoch, naleśniki oraz rosół. Po wizycie na uniwersytecie dzieci wybrały się na spacer po pięknym Opolu, następnie udały się do regionalnego ośrodka TVP, gdzie z ogromnym zainteresowaniem poznawały tajniki pracy telewizji i zawody związane z przygotowaniem i nadawaniem programów.
To była bardzo ciekawa wycieczka.