DBI 2020

Z ŻYCIA SZKOŁY

10-14.02.2020

1. Nauczyciele  informatyki w ramach obchodów DBI przeprowadzili:
- zajęcia dla klas I-VIII o tematyce związanej z bezpiecznym korzystaniem z Internetu, zagadnieniami cyberprzemocy, hejterstwa, spamu (prezentacja filmów i animacji o bezpieczeństwie w sieci - z wykorzystaniem materiałów dydaktycznych z portali, www.dbi.pl , www.dzieckowsieci.pl, www.sieciaki.pl, http://www.saferinternet.pl) oraz omówili zasady netykiety i konsekwencje związane z łamaniem prawa podczas korzystania z sieci.

2. 11 lutego 2020r. – podczas lekcji wychowawczych uczniowie wykonali plakaty o bezpieczeństwie w Internecie pod hasłem „Działajmy razem!”. Poniżej prezentacja prac uczniowskich.

Głównym celem działań jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.

Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi materiałami:

Materiały pochodzą ze strony Saferinternet.pl - projektu, którego celem jest zwiększanie społecznej świadomości na temat zagrożeń, jakie niosą ze sobą najnowsze techniki komunikacji.