Szkolny Konkurs Logopedyczny

Z ŻYCIA SZKOŁY

Europejski Dzień Logopedy - 6 marca

Europejski Dzień Logopedy obchodzony jest 6 marca we wszystkich krajach Unii Europejskiej. W Polsce święto to obchodzone jest od 2007 roku. Pomysłodawcą wydarzenia była organizacja CPLOL, założona w 2004 roku, zrzeszajaca logopedów i terapeutów językowych z całej Europy.
       W latach 60-tych powstało  PTL (Polskie Towarzystwo Logopedyczne) oraz pierwsze Podyplomowe Studium Logopedyczne w Lublinie.
       Logopedia to nauka o kształtowaniu prawidłowej mowy w okresie jej rozwoju oraz doskaonleniu  jej w późniejszym czasie, a także  usuwaniu wad i zaburzeń mowy.

Drogi Rodzicu!
Kiedy zgłosić się z dzieckiem na wizytę do logopedy?
(wskazówki ogólne)

Kiedy dziecko:
– ma ograniczone słownictwo
– ma trudności z budowaniem wypowiedzi
– przestało mówić lub nie mówi w określonym środowisku
– mówi niewyraźnie lub niezrozumiale dla innych
– zacina się, jąka, ma problemy z oddychaniem w trakcie mówienia
– wysuwa język między zęby w czasie mówienia lub występują inne nienaturalne ruchy
– mówi przez nos, ma otwartą buzię lub problemy ze słuchem

W ramach obchodów Europejskiego Dnia Logopedy w naszej szkole organizowany jest Logopedyczny Konkurs Plastyczny "Wiosna tuż, tuż..."

Drodzy uczniowie!
      Do udziału w konkursie serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów klas I-VIII, które uczęszczają na zajęcia logopedyczne w naszej szkole.  Należy wykonać pracę plastyczną o tematyce wiosennej techniką dowolną (format A4 lub A3). Ilustracja powinna zawierać głoski – sz, ż, cz, dż oraz r. Pracę należy przekazywać do końca marca do p. Anny Dyksik lub p. Aleksandry Telmy. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w połowie kwietnia. Zapraszamy!

LOGOPEDYCZNY KONKURS PLASTYCZNY
"Wiosna tuż, tuż..."

Organizatorzy: p. Anna Dyksik, p. Aleksandra Telma

Adresaci: Uczniowie kl. IV – VIII, którzy uczęszczają na zajęcia logopedyczne w SP nr 1 w Lublińcu

Cel konkursu: rozwijanie mowy z wykorzystaniem technik plastycznych

Treść pracy: praca plastyczna o tematyce wiosennej, powinna zawierać głoski – sz, ż, cz, dż oraz r

Technika:  dowolna

Format pracy:  A-4 lub A-3

Warunki uczestnictwa: samodzielne wykonanie pracy plastycznej, każda praca powinna być podpisana (imię i nazwisko, klasa) na odwrocie pracy w prawym dolnym rogu.

Termin oddawania prac: do 31 marca 2020 roku do pani Anny Dyksik lub Aleksandry Telmy. Podsumowanie konkursu nastąpi w drugiej połowie kwietnia.
Zapraszamy!!!