Z zycia owadow i ptakow

Z ŻYCIA SZKOŁY

2 marca 2020r. uczniowie klas I uczestniczyli w spotkaniu z absolwentką naszej szkoły panią dr Justyną Kierat.  Pani Justyna z wykształcenia jest biologiem, obecnie zajmuje się ilustrowaniem książek i materiałów edukacyjnych o tematyce przyrodniczej. Dzieci z zainteresowaniem słuchały wypowiedzi o życiu i zwyczajach pszczół, oglądały zdjęcia oraz przygotowane eksponaty. Uczniowie zadawali wiele pytań. Prelekcja była ciekawa, interesująca.
   Następnego dnia tj. 3 marca pani Justyna została zaproszona przez swoją byłą wychowawczynię na warsztaty plastyczne do klasy I B. Uczniowie na zajęciach poznali ciekawostki z życia ptaków, charakterystyczne cechy ich budowy. Pod kierunkiem pani Justyny uczyli się rysować wybrane przez siebie ptaki. Powstały ładne i kolorowe prace plastyczne.