DBI 2021

Z ŻYCIA SZKOŁY
Przejdź do treści

Menu główne:


 
TYDZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU
 
W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1
 
 
      Mamy luty, miesiąc, który poświęcamy bezpieczeństwu w Internecie. Temat ten zbyt łatwo wpada w pułapkę “bycia przezroczystym”, czyli trochę go nie widzimy, chociaż jest bardziej niż obecny, życiowy i przede wszystkim kluczowy dla naszego codziennego funkcjonowania. A dzieje się tak dlatego, że mówimy o nim bardzo często i momentalnie się do niego przyzwyczajamy. Dlatego kolejny raz nasza szkoła podejmuje działania wśród całej społeczności uczniowskiej.
 
 
 
Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Unii Europejskiej od 2004 roku.
 
 
        Organizatorem DBI w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange a partnerami firmy Facebook Polska, Google Polska, Samsung i Librus oraz Elektrownia Powiśle. Wydarzenie patronatem honorowym objął Prezes Rady Ministrów – Mateusz Morawiecki.
 
DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.
 
           Zachęcamy Rodziców do zapoznania się z problematyką bezpieczeństwa
 

 
 
 
      W naszej szkole w ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu przeprowadzono zajęcia edukacyjne z uczniami o tematyce związanej z bezpiecznym korzystaniem z Internetu, zagadnieniami cyberprzemocy, hejtu, spamu i zostały przypomniane zasady netykiety i konsekwencji związanych z łamaniem prawa podczas korzystania z sieci. Z uwagi na czas nauki zdalnej zajęcia dla uczniów klas starszych były prowadzone on – line i zakończone były testem sprawdzającym znajomość zasad bezpieczeństwa w Internecie, a uczniów klas 1- 3 mieli te zajęcia z wychowawcami stacjonarnie.
 
 
Wśród społeczności szkolnej ogłoszono również konkurs, „Działajmy razem! Dla bezpieczeństwa w Internecie!”
 
 
 
 
1.            Dla klas 1-3 – plakat wykonany dowolną techniką na kartce A4
 
2.            Dla klas 4-8 – komiks wykonany dowolną techniką
 


Uczniowie naszej szkoły wykonali niezwykle kreatywne i przepiękne prace. Poniżej prezentuję prace finalistówPrace uczniów klas 1-3
 
     

Bardzo kreatywne komiksy uczniów klas 4-8. Kliknij poniżej w zdjęcie i zobacz.
 
     
Julia Kalbarczyk
            
 
     
Julia Schabowska
     
                            
 
Bianka Schabowska
 
     
Maja Potter
 
     
Filip Dyksik
 
     
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego