Wyniki II Regionalnego Konkursu Plastycznego na bombkę

Z ŻYCIA SZKOŁY

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – akcja informacyjna dla najmłodszych!
      Już niedługo kolejny 29 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Każdego roku uczniowie naszej szkoły angażowali się w zbiórkę na rzecz fundacji WOŚP, niestety w tym roku, w związku z pandemią, nie mamy takiej możliwości. Uwrażliwianie uczniów na bezinteresowną pomoc, to ważny cel naszej szkoły. Staramy się przekazywać im te cenne wartości oraz uzmysławiać, że warto pomagać i że dobro do nas powraca. W tym celu zorganizowaliśmy dla naszych podopiecznych klas 1-3, akcję informacyjną o działaniach tej organizacji. Podczas prezentacji multimedialnej, uczniowie dowiedzieli się czym zajmuje się fundacja WOŚP, kto jest jej założycielem i przewodnikiem, w jakim celu zbierane są środki i na co są wykorzystywane. Poznali sylwetkę wolontariusza WOŚP, ważne funkcje, które spełnia i dowiedzieli się, jak można nim zostać.
      W ramach naszej akcji informacyjnej uczniowie przygotowali prace plastyczne, przedstawiające swoje pomysły na wygląd serduszka, które jest symbolem WOŚP.
Katarzyna Trochalska
Mariola Hain