5b w Górach Opawskich

Z ŻYCIA SZKOŁY

5b w Górach Opawskich
      W środę, 20 października, uczniowie klasy 5b rozpoczęli szturm na Koronę Gór Polski. Lista obiektów do zdobycia długa, ale dla piątoklasistów w tym momencie krótsza już o jeden punkt – Biskupią Kopę. To – co prawda – tylko 890 m n.p.m., jednak od czegoś trzeba zacząć. Biskupia Kopa jest najwyższym wzniesieniem województwa opolskiego oraz najwyższym szczytem w polskiej części Gór Opawskich, należących do Sudetów Wschodnich. Położona na granicy Polski i Czech, przyciąga turystów m.in. z powodu zabytkowej wieży widokowej o wysokości 18 m, z której roztacza się piękna panorama okolicznych pasm górskich. Towarzysząca wycieczkowiczom słoneczna aura pozwoliła nawet dostrzec z wieży widokowej zarys odległej Śnieżki.
       I tak droga do Loży Zdobywców Korony Gór Polski rozpoczęta! Najwyższy szczyt Gór Opawskich zdobyty! Pozostało ich jeszcze... 27:)