bibliotekasp1

Przejdź do treści

Menu główne:

BUDYNEK A

mgr Elżbieta Kulisz
mgr Barbara Janoszka
mgr Halina Karczewska

PONIEDZIAŁEK  7:30 – 15:00
WTOREK           7:30 – 15:00
ŚRODA              7:30 – 15:30
CZWARTEK        7:30 – 15:00
PIĄTEK              7:30 – 15:00

BUDYNEK B

mgr Jadwiga Burzyk
mgr Halina Karczewska


PONIEDZIAŁEK  8:00 – 13:00
WTOREK           8:00 – 13:00
ŚRODA              8:00 – 13:00
CZWARTEK        8:00 – 13:00
PIĄTEK              8:00 – 13:00


Telegraficzny skrót działalności biblioteki w roku szkolnym 2017/2018
 
Fotorelacja z akcji społeczno-edukacyjnej „Żonkile”
    Zapraszamy do obejrzenia filmu przygotowanego w związku z przeprowadzoną w naszej szkole akcją „Żonkile”. Jej celem było upamiętnienie 75. rocznicy wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim.
Elżbieta Kulisz
Dorota Opałka

Tydzień Bibliotek
    Tydzień Bibliotek to akcja promująca biblioteki i czytelnictwo, zainicjowana przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy. Tegoroczna edycja programu nosi hasło „(DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA”. Hasło nawiązuje także do 100-lecia obchodów odzyskania przez Polskę niepodległości –  czytanie bowiem było bardzo ważnym elementem zachowania tożsamości, historii oraz tradycji i kultury narodu.
    W bibliotece szkolnej została przygotowana wystawa upamiętniająca uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Uczniowie poznali: okoliczności i następstwa uchwalenia majowej Konstytucji, atmosferę tamtego czasu, a także sylwetki twórców Konstytucji, okoliczności powstania Mazurka Dąbrowskiego – późniejszego hymnu Polski oraz krótką historię polskich barw narodowych, co było związane z obchodami 2 maja- Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.
Biblioteka szkolna
LIPA – JUBILATKA
     Nasza lipka, bo tak ją wszyscy nazywamy, jest z nami od dziewięćdziesięciu pięciu lat. Jej charakterystyczna sylwetka, malowniczo prezentująca się na tle czerwonych murów naszej szkoły. Wrosła w krajobraz szkolny I stała się nieodłącznym elementem życia uczniów „jedynki”. Była świadkiem wielu wydarzeń z życia szkolnego. Lipka – jubilatka zasadzona została 3 maja 1923 roku, na pamiątkę pierwszego w wolnym Lublińcu obchodu uchwalenia Konstytucji 3 maja. Dla upamiętnienia tego wydarzenia biblioteka szkolna zorganizowała dla najmłodszych uczniów naszej szkoły lekcje w plenerze - przy lipce, podczas których dzieci poznały historię tego wyjątkowego drzewa oraz czytały wiersze o naszej lipce, które napisane zostały przez uczniów naszej szkoły.
Biblioteka szkolna
Wojewódzki Konkurs „Wielka Liga Czytelników”
    Uczniowie naszej szkoły w bieżącym roku szkolnym włączyli się do zmagań konkursowych „Wielkiej Ligi Czytelników”. Jest to projekt czytelniczy o zasięgu wojewódzkim skierowany do uczniów klas 1-7 szkół podstawowych. Konkurs przebiega na dwóch poziomach: kl. 1-3 i 4-7. Jego celem jest propagowanie czytelnictwa i kreowanie mody na czytanie, promowanie wartości rodzinnych, w tym wspólnego spędzania czasu rodziców z dziećmi, rozwijanie umiejętności uczniów w zakresie czytania ze zrozumieniem, kojarzenia faktów oraz doskonalenie zdolności językowych.
   Organizatorzy przewidzieli trzy etapy konkursowe: szkolno–biblioteczny, w którym uczniowie indywidualnie zdobywają  sprawności czytelnicze, półfinały powiatowe, gdzie zakwalifikowani uczniowie reprezentujący daną szkołę piszą test drużynowy oraz finał wojewódzki.
    Dzięki „Wielkiej Lidze Czytelników” udało nam się wyłonić najlepszych czytelników wśród uczniów naszej szkoły. Do półfinału konkursu zakwalifikowali się:

kategoria klas 1-3
Zofia Droździok - kl. 3e
Michał Ledwoń - kl. 3c
Małgorzata Szleper - kl. 3d

kategoria klas 4-7
Julia Trzepizur – kl. 6a
Anna Wydrych – kl. 5e
Jakub Nowak – kl. 6c
    12 kwietnia w naszej szkole odbył się półfinał, w którym uczestniczyły zespoły reprezentujące 7 szkół z powiatu lublinieckiego. Nasze drużyny, zarówno w kategorii młodszej, jak i starszej, zajęły II miejsca.
   Decyzją organizatorów w finale turnieju, który odbędzie się 24 maja br. w Katowicach,  Szkołę Podstawową nr 1 w Lublińcu będą reprezentowali: Zofia Droździok, Michał Ledwoń, Małgorzata Szleper.
    Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i gratulujemy zdobycia wysokiego II miejsca. Finalistom życzymy powodzenia w zmaganiach wojewódzkich.
Biblioteka szkolna


Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

      W kwietniu obchodziliśmy dwa święta związane z książką:
- 2 kwietnia to Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci i jednocześnie rocznica urodzin H. Ch. Andersena. Dzień ten ma na celu rozpowszechnianie książek oraz czytania wśród najmłodszych.
- 23 kwietnia Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, to okazja do promowania czytelnictwa i ochrony własności intelektualnej.
    Z tej okazji w bibliotece szkolnej miały miejsce spotkania i lekcje biblioteczne na temat książki dla dzieci oraz praw autorskich, jak powstaje książka i z jakich elementów jest zbudowana, czym jest plagiat, co to znaczy naruszyć prawa autorskie (np. kopiować bez zgody autora z Inernetu). Uczniowie mogli również  obejrzeć wystawę książek nawiązującą do obchodzonych dni książki. Na przerwach chętne dzieci miały okazję do głośnego czytania swoich ulubionych bajek. Mogliśmy także obejrzeć prezentację teatralną wiersza J. Brzechwy „Na straganie” w interpretacji uczennic kółka czytelniczego z klasy IIIa.
                                                                                                                          Biblioteka

Sprawdzian z dobrych manier
    12 kwietnia br. odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie przeprowadzonym w klasach piątych  „Sprawdzian z dobrych manier”. Celem konkursu było kształtowanie wśród uczniów kultury osobistej i stosowania jej w życiu codziennym, rozwijanie umiejętności komunikowania się i współpracy w grupie.
   W konkursie wzięło udział po dwóch reprezentantów z każdej klasy piątej. Sprawdzian manier składał się z dwóch części: testu wiedzy i zadań praktycznych.
  Najlepszą znajomością savoir-vivre’u wykazali się reprezentanci klasy 5d, drugie miejsce zajęły ex aequo drużyny z klas 5a i 5b, trzecie klasa 5e. Uczestnikom gratulujemy wiadomości i umiejętności.
Nauczyciele biblioteki i świetlicy  
Konkurs Recytatorski
    23 marca br. w bibliotece szkolnej odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas I-III, którego celem było zainteresowanie dzieci sztuką żywego słowa oraz pielęgnowanie kultury języka i zamiłowania do literatury pięknej. Prezentowany w konkursie repertuar obejmował dowolnie wybrany utwór poetycki. Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.
Nagrodzeni uczniowie:
I miejsce – Mateusz Literacki kl. IIIg
II miejsce – Bianka Schabowska kl. IIIa
III miejsce – Paulina Prandzioch kl. Ia
   Dwóch najlepszych recytatorów otrzymało promocję do eliminacji powiatowych XXX Regionalnych Spotkań Młodych Recytatorów Wrażliwość na słowa, podczas których Mateusz Literacki zdobył wyróżnienie.  Serdecznie gratulujemy!
Biblioteka szkolna  
Dzień Otwarty w bibliotece
    6 marca gościliśmy w bibliotece przyszłych pierwszoklasistów i ich rodziców. W towarzystwie bajkowych postaci, dzieci miały okazję obejrzeć specjalnie dla nich przygotowane książki i czasopisma, z których będą mogły korzystać w nowym roku szkolnym. Goście mogli również zobaczyć wystawę lapbooków wykonanych przez uczniów naszej szkoły.
Biblioteka szkolna
Światowy Dzień Poezji
      Święto obchodzone corocznie 21 marca, ustanowione przez UNESCO w 1999 roku. Celem tego dnia jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie. Główne obchody mają miejsce w Paryżu. W bibliotece szkolnej uczniowie klas I-III uczestniczyli w zajęciach poświęconych wierszom znanych poetów dla dzieci , obejrzeli prezentację multimedialną „Być poetą” oraz czytali wiersze.
                                                                        H. Karczewska


  
W świątecznym nastroju
     15 grudnia br. klasy 1b, 2c, 3g oraz wychowankowie świetlicy zostali zaproszeni do obejrzenia występu świątecznego, przygotowanego przez uczniów uczęszczających na zajęcia kółka czytelniczego. Podczas spotkania dzieci zaprezentowały swoje umiejętności muzyczne i aktorskie. Przy akompaniamencie Michaliny Kuligowskiej wspólnie śpiewano znane kolędy oraz recytowano wiersze. W świąteczny nastrój wprowadziło również wszystkich słuchowisko „Święta w pięciu aktach, czyli co w życiu jest najważniejsze”, nagrane przez nauczycieli i uczniów naszej szkoły.
Elżbieta Kulisz
Halina Karczewska

  
Turniej wiedzy dla klas trzecich

    W piątek 8 grudnia br. w naszej szkole odbył się turniej wiedzy dla klas trzecich Jeden z dziesięciu. Uczestnikami konkursu byli uczniowie, którzy zdobyli najwyższą ilość punktów w eliminacjach klasowych. Turniej miał na celu umożliwienie uczniom wykazania się wiedzą, zachęcenie ich do stałego pogłębiania wiadomości z różnych dziedzin nauki, wyrabianie opanowania oraz kulturalnego podejścia do współzawodników.
      Po zaciętej rywalizacji, w której liczyła się nie tylko wiedza, ale i odpowiednio przemyślana taktyka gry, w konkursie zwyciężyli:
I miejsce   Tomasz Wysłucha kl. 3e
II miejsce  Marcin Rzeźniczek kl. 3d
III miejsce Lena Kawalec kl. 3g
     Nagrodą dla zwycięzców były wspaniałe książki, a wszyscy uczestnicy otrzymali od organizatorów pamiątkowe dyplomy. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w konkursach.
                                                                                                                       Barbara Janoszka
   Halina Karczewska
  
Konkurs plastyczny „Pluszowy Miś – mój serdeczny przyjaciel” – rozstrzygnięty

    Uczniowie klas I i II naszej szkoły brali udział w konkursie plastycznym pt. „Pluszowy Miś – mój serdeczny przyjaciel”, który zorganizowany został przez bibliotekę szkolną w związku z obchodami Światowego Dnia Pluszowego Misia. Celem konkursu było zainteresowanie dzieci literaturą o misiach, zachęcenie do wypożyczenia i przeczytania książek oraz rozwijanie wyobraźni twórczej i zdolności plastycznych. Podsumowanie konkursu odbyło się w piątek 1 grudnia br. Wszystkim uczestnikom gratulujemy inwencji i pomysłowości w prezentacji swojego ulubieńca oraz życzymy dalszych sukcesów artystycznych. Prace  zostały wyeksponowane w bibliotece.
Nagrody główne otrzymali:
I miejsce: Jakub Grzegorzewski kl. I a
II miejsce: Lena Mukoid kl. I a
III miejsce: Helena Wasser kl. I a
Wyróżnienia :
Aleksandra Szraucner kl. I a
Hanna Seget kl.  Ic
Amelia Dudek kl. II b
Piotr Niesłony kl. II b
Jadwiga Burzyk
Halina Karczewska
Baśnie, legendy i podania Górnego Śląska - finał konkursu

     17 listopada br. w naszej szkole odbył się finał IX edycji międzyszkolnego konkursu Baśnie, legendy i podania Górnego Śląska, zorganizowanego przez bibliotekę szkolną oraz Publiczną Bibliotekę Pedagogiczną Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Częstochowie Filię w Lublińcu. Adresatami konkursu byli uczniowie V klas szkół podstawowych z powiatu lublinieckiego. Uczestnicy mieli za zadanie zilustrować dowolną baśń, legendę lub podanie z Górnego Śląska.
    Zebrano 49 prac plastycznych, których autorami były dzieci z 9 placówek oświatowych.
 
Jury przyznało:

I miejsce:
• Wiktoria Janus, SP w Strzebiniu – legenda: Góra Grojec
II miejsce:
• Lena Karmańska, SP w Koszęcinie – legenda: Upiorny pies z Psar
• Hanna Weisser, SP nr 1 w Lublińcu – legenda: Utopce
III miejsce:
• Alicja Jordan, SP  w Kośmidrach – legenda: Legenda o Tivoli i Kajowskim
Wyróżnienia:
• Patryk Godlewski, SOSW w Lublińcu – legenda: Dioboł się łożenił
• Nikola Gorzelak, ZPO w Boronowie – legenda: Skarbnik – duch kopalni
• Wiktoria Palenga, SP nr 1 w Lublińcu – legenda: Syrenka
• Rafał Korzekwa, PSP w Kochanowicach – legenda: Czarny kot
• Julia Rost, ZSP w Ciasnej – legenda: Czarci tron
W kategorii Prace przestrzenne
Wyróżnienia:
• Karol Kardas, PSP w Kochanowicach – legenda: Krzyż przydrożny i kapliczka Matki Bożej we wsi Łebki
• Krystian Wodarz, PSP w Kochanowicach – legenda: Tajemnica dzwonów kościelnych z Lisowa
 Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, które wręczyła pani Jadwiga Burzyk– wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Lublińcu.

 Prace konkursowe można oglądać na wystawie w bibliotece szkolnej.

 Finał uświetnił występ uczniów naszej szkoły z klasy 6a, którzy zaprezentowali gościom przedstawienie pt. Stan chorobowy, przygotowane pod kierunkiem pani Aliny Ligendzy.

Barbara Janoszka
                                                                                                                                                     Elżbieta Kulisz

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       


ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
     W listopadzie biblioteka szkolna po raz kolejny obchodziła Światowy Dzień Pluszowego Misia. Przyjaciela z dzieciństwa, zawsze wiernego i oddanego, któremu powierzamy swoje sekrety, który nas pociesza i łagodzi lęki przed samotnością. Biblioteka szkolna  przygotowała dla najmłodszych uczniów wystawę pluszowych misiów – Misiolandię. Można było podziwiać przepiękne misie małe i duże, białe i kolorowe. Wszystkie były piękne i wyjątkowe, ale największym powodzeniem cieszył się ogromny miś Mati,  do którego dzieci bardzo chętnie się przytulały.
    Z wystawą misiów połączony był cykl zajęć bibliotecznych, których celem było zapoznanie dzieci z historią powstania pluszowego misia, przedstawienie sylwetek misiów – bohaterów literackich i filmowych. Każde ze spotkań połączone było z zabawami ruchowymi, słuchaniem i śpiewaniem piosenek oraz prezentacją książek tematycznie związanych z misiami. Wielkie misiowe święto upłynęło w miłej i ciepłej atmosferze, zakończone degustacją herbatników z miodem. Mamy nadzieję, że zostanie we wspomnieniach uczniów na długi czas.              
                                                                                                              Jadwiga Burzyk  
                                                                                                            Halina Karczewska                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         


PASOWANIE NA CZYTELNIKA
    9 listopada uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci do grona czytelników biblioteki szkolnej. Na to wydarzenie dzieci czekały z wielką niecierpliwością. Zanim jednak dokonano aktu pasowania, pierwszoklasiści zapoznali się z pomieszczeniem biblioteki, regulaminem, rodzajami zbiorów oraz zasadami korzystania z wypożyczalni. Następnie złożyli przyrzeczenie, po czym nastąpił uroczysty akt pasowania, którego dokonała pani wicedyrektor Jadwiga Burzyk. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy uczeń otrzymał dyplom i specjalnie przygotowaną gazetkę „Wieści biblioteczne”, w której zawarte zostały niezbędne informacje dla czytelnika oraz list skierowany do rodziców, zachęcający do wspólnego czytania z dzieckiem.
     Najważniejszym momentem wizyty był samodzielny wybór i wypożyczenie pierwszej książki. Dla pierwszoklasistów był to dzień pełen wrażeń i zapewne na długo pozostanie w ich pamięci, a biblioteka będzie kojarzyła im się z miejscem radosnym i bezpiecznym, z miejscem, gdzie są mile widziani i które będą chętnie odwiedzać.
     Naszym najmłodszym czytelnikom życzymy ciekawych przygód w świecie bajek. Niech ten świat rozwija Waszą wyobraźnię i umiejętności.
                                                               
                                                                                                  Jadwiga Burzyk
                                                                                                    Halina Karczewska

WIECZÓR LITERACKI W BIBLIOTECE

     Jedną z form promocji czytelnictwa, którą nasza biblioteką zaproponowała uczniom w tym roku szkolnym,  był wieczór literacki zorganizowany w ostatni piątek października w ramach Nocy w szkole z klasą 4b. W niecodziennej scenerii, przy blasku świec, dzieci poznawały prawdziwą historię Wojtusia – niedźwiadka towarzyszącego żołnierzom Armii Andersa. Książka autorstwa Łukasza Wierzbickego Dziadek i niedźwiadek przeniosła słuchaczy do czasów II wojny światowej. Autentyczne wydarzenia, opowiedziane przez ich świadka, pozwoliły „przejść” razem z bohaterem cały szlak bojowy przez Iran, Irak, Palestynę, Egipt do Włoch.
     Po wysłuchaniu przygód Wojtusia nadszedł czas na zabawę. Czwartoklasiści wcielali się w role aktorów, odtwarzając sceny ze znanych bajek i baśni. Wiele radości sprawiły również dzieciom wróżby andrzejkowe, dzięki którym każde z nich mogło poznać swoją przyszłość.
     Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę.
Barbara Janoszka
Elżbieta Kulisz
Halina Karczewska

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

     5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu przypominamy bajki, które towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale także przekazują ważne prawdy życiowe. Z tej okazji biblioteka szkolna 8 listopada zorganizowała dla najmłodszych uczniów naszej szkoły zabawy i quizy w rozpoznawanie tytułów i bohaterów znanych bajek i baśni. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to nie tylko świetna zabawa, ale także doskonała okazja do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Książki rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo, warto więc po nie sięgać jak najczęściej.

                                                                                                Halina Karczewska

Urodziny Kubusia Puchatka

    Kubuś Puchatek ulubieniec wszystkich dzieci obchodził w październiku swoje 91 urodziny. Z tej okazji biblioteka szkolna tradycyjnie zaprosiła najmłodszych uczniów naszej szkoły na urodzinową imprezę. Zaproszeni goście poznali historię powstania książki i jej bohaterów, uczestniczyli w zabawach, podziwiali wystawę prac plastycznych oraz książek z ulubionym misiem. Była to świetna okazja do propagowania idei głośnego czytania przygód Kubusia Puchatka. Nie zabrakło również serdecznych życzeń, tradycyjnego „100 lat” zaśpiewanego dla solenizanta oraz słodkiego „co nieco”. Na zakończenie imprezy każde dziecko otrzymało pieczątkę z wizerunkiem Kubusia.
    Wszystkim uczniom dziękujemy za udział w przyjęciu urodzinowym.
                                                                                                Halina Karczewska
 Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych
      W październiku, jak co roku, biblioteka szkolna obchodziła Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Tegorocznym tematem przewodnim święta było hasło: Książka nas łączy.
      W klasach pierwszych uczniowie dowiedzieli się, jakie były początki święta bibliotek szkolnych oraz, na podstawie Bajki o tym, jak zaprzyjaźnić się z książką?, poznali rolę książki
i biblioteki w życiu człowieka. Dla uczniów przeprowadzono również cykl lekcji bibliotecznych W świecie bajek. Na zakończenie spotkań pierwszoklasiści mogli wykazać się znajomością książek dla dzieci, biorąc udział w zgadywance  obrazkowej. Nie zapomniano także o przerwach, w czasie których chętni uczniowie klas pierwszych słuchali czytanych głośno wybranych bajek i wierszyków. Na pamiątkę tego ważnego święta najmłodsi czytelnicy zostali obdarowani zakładkami i słodyczami.
     W celu zachęcenia dzieci do czytania zarówno w szkole, jak i w domu, zaproszono do biblioteki rodziców uczniów klas 3g i 3h, którzy czytając wybrane utwory literatury dziecięcej wprowadzili najmłodszych czytelników w świat przygód i niezwykłych wydarzeń opisanych w książkach.
     Przygotowano również zajęcia biblioteczne Wielki pokaz mody książkowej. Trzecioklasiści, wcielali się w role modelek, modeli, prezenterów oraz fotoreporterów. Poprzez zabawę uczniowie poznawali elementy książki składające się na jej szatę graficzną.
     Dużym zainteresowaniem cieszyło się przedstawienie teatrzyku kukiełkowego Czerwony Kapturek przygotowane we współpracy  z Filią nr 5 Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej oraz  Publiczną Biblioteką Pedagogiczną RODN „WOM” w Częstochowie Filią w Lublińcu. Dzieci z klas I-III, biorące udział w przedstawieniu, przypomniały sobie przygody dziewczynki, która niosąc pomoc chorej babci, spotkała w lesie złego wilka. Obrazowa forma zaprezentowania znanej wszystkim książki zachęciła najmłodszych do poznania innych bajek i baśni dostępnych w szkolnej bibliotece.
    Wszystkim czytelnikom, którzy odwiedzili bibliotekę w tym szczególnym miesiącu – październiku – serdecznie dziękujemy!
Barbara Janoszka
Halina Karczewska
Elżbieta Kulisz
 Rok  dla Niepodległej
Od początku października w bibliotece szkolnej można oglądać wystawę „Józef Piłsudski – Marszałek Polski”, przygotowaną przez Szkolny Klub Historyczny i Klub Przyjaciół Biblioteki. Okazją do zaprezentowania postaci wielkiego Polaka są trwające przygotowania do obchodów 100.rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
Zapraszamy do zwiedzania wystawy.
Biblioteka szkolna
 Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w naszej szkole

    29 września po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Inicjatorem akcji jest Polska Izba Książki. 29 września to rocznica urodzin Janiny Porazińskiej – poetki, prozaika, autorki wielu znanych książek dla dzieci. Akcja ma na celu promowanie idei głośnego czytania dzieciom i rozwijanie zainteresowań czytelniczych najmłodszych.
   W tym dniu wszyscy uczniowie zostali zaproszeni do wspólnego, głośnego czytania  podczas pierwszej lekcji. Trzecioklasiści wysłuchali legend czytanych przez bibliotekarzy Biblioteki Pedagogicznej w Lublińcu oraz naszej szkoły. Dodatkową atrakcją była obecność postaci bajkowych, w które wcielili się  uczniowie młodszych klas. Dzieci mogły również zaprezentować swoje uzdolnienia plastyczne, ilustrując znane bajki i baśnie. Na najmłodszych czytelników w bibliotece czekała słodka niespodzianka.
    Mamy nadzieję, że święto zachęci wszystkich do głośnego czytania przez cały rok.
Biblioteka szkolna

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego