bibliotekasp1

Przejdź do treści

Menu główne:

KLASY IV-VIII

Elżbieta Kulisz
Barbara Janoszka


PONIEDZIAŁEK  7:30 – 15:00
WTOREK           7:30 – 15:00
ŚRODA              7:30 – 15:00
CZWARTEK        7:30 – 15:00
PIĄTEK              7:30 – 15:00

KLASY I-III


Halina Karczewska


PONIEDZIAŁEK  8:00 – 14:00
WTOREK           8:00 – 14:00
ŚRODA              8:00 – 14:00
CZWARTEK        8:00 – 14:00
PIĄTEK              8:00 – 14:00


Telegraficzny skrót działalności biblioteki w roku szkolnym 2019/2020
 
Pierwszoklasiści w Muzeum Edyty Stein
    W ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych uczniowie klas pierwszych naszej szkoły odwiedzili Muzeum Edyty Stein i, uczestniczyli w zajęciach pt. „LEGENDY ZIEMI LUBLINIECKIEJ”.
   Głównym celem zajęć  było zapoznanie dzieci z legendami i podaniami naszego regionu. Dziękujemy pani Ewie za super spotkanie i „słodki skarb”.
                                                                                                                            Halina Karczewska
93 Urodziny Kubusia Puchatka
    W czwartek 17 października biblioteka szkolna świętowała 93 urodziny Kubusia Puchatka, bohatera książki A.A.Milne, ulubieńca dzieci i dorosłych, najsłynniejszego misia na świecie. W imprezie czytelniczej uczestniczyły dzieci z Przedszkola nr 2 w Lublińcu – „Pszczółki” oraz najmłodsi uczniowie naszej szkoły.
   Dzieci wysłuchały krótkiej historii Kubusia Puchatka oraz  fragmentów książki „misia o małym rozumku”. Złożyły solenizantowi życzenia, obejrzały wystawę tematyczną książek i prac plastycznych. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej i serdecznej atmosferze.
   Na pamiątkę pobytu na urodzinach dzieci otrzymały kolorowankę i  pieczątkę z wizerunkiem Kubusia Puchatka oraz słodkie „małe co nieco”.  Dziękujemy miłym gościom za udział w imprezie. Do zobaczenia za rok.
                                                                                                                              Halina Karczewska
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w naszej szkole

        W tym roku obchodziliśmy 18.rocznicę ustanowienia przez Polską Izbę Książki Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Święto przypada 29 września – w rocznicę urodzin Janiny Porazińskiej – poetki, prozaika. Akcja ma na celu promowanie idei głośnego czytania dzieciom i rozwijanie zainteresowań czytelniczych najmłodszych.
        Nasi uczniowie z tej okazji mogli wysłuchać fragmentów książek z serii „Klinika pod Boliłapką” oraz „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai”, czytanych w bibliotece przez panią Annę Dyksik oraz kolegów z klasy 8a - Julkę Cebulę i Kamila Kusia. Wychowankowie świetlicy poznali, dzięki papierowemu teatrzykowi Kamishibai, opowiadanie „Lew w Paryżu”.
       Mamy nadzieję, że święto zachęci wszystkich do głośnego czytania przez cały rok.
Biblioteka szkolna


Przerwany Marsz
      2 września 2019r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Lublińcu miało miejsce bardzo wzruszające wydarzenia. Uczniowie  spotkali się z przedstawicielami wojennego pokolenia w ramach ogólnopolskiej akcji„Przerwany Marsz...”, której inicjatorem jest Rada Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji Narodowej RP.
       Włączając się w owo przedsięwzięcie chcieliśmy aby w  ten symboliczny sposób Dzieci Wojny mogły dokończyć ich przerwany 80 lat temu, marsz do szkół.
     Lata okupacji zabrały Im beztroskie dzieciństwo przysparzając dni pełnych cierpień i smutku. Dlatego pragniemy pokazać i udowodnić, że Ich poświęcenie, dramatyczny i trudny los nie poszedł na marne.
     Bardzo dziękujemy za przybycie i wspomnienia pani Halinie Maternie, pani Halinie Foremny oraz panu Kazimierzowi Bromerowi. Dla wszystkich zgromadzonych były to chwile ogromnego wzruszenia.
      „Przerwany Marsz” jest próbą wyrażenia szacunku i podziękowania pokoleniu Dzieci Wojny za ich życie, za to, że mimo złamanego dzieciństwa przetrwali i są tu z nami. Dzięki nim uczniowie dziś mogą spokojnie rozpocząć edukację pod okiem swoich nauczycieli, wychowawców  i opiekunów.
          Kontynuacją akcji będą „Pamiętniki Pokoleń”, czyli udokumentowanie wspomnień  Polskich Dzieci Wojny.
Klub Historyczny i Biblioteka


Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego