bibliotekasp1

Przejdź do treści

Menu główne:

Elżbieta Kulisz
Barbara Janoszka

Biblioteka czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.00.
Telegraficzny skrót działalnosci biblioteki w roku szkolnym 2021/2022
Pasowanie na czytelnika

   11-12 stycznia 2022 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość „Pasowania na czytelnika biblioteki szkolnej” uczniów klas pierwszych. Celem uroczystości było zachęcenie dzieci do korzystania z biblioteki szkolnej oraz wyrabianie właściwych nawyków czytelniczych.
    W czasie spotkania uczniowie zostali zapoznani z rodzajami gromadzonych zbiorów oraz regulaminem biblioteki, mogli też zobaczyć najmniejszą i największą książkę dostępną w bibliotece. Pierwszoklasiści wykazali się bardzo dobrą znajomością bajek i baśni, dlatego też zostali włączeni do grona czytelników. W obecności dyrekcji szkoły i wychowawców dzieci złożyły uroczyste przyrzeczenie, po którym nastąpiło pasowanie na czytelnika. Ważnym momentem wizyty było wypożyczenie pierwszej książki. Na zakończenie uroczystości pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe upominki oraz słodycze.
    Naszych najmłodszych czytelników zapraszamy do biblioteki i życzymy ciekawych przygód w zaczarowanym świecie książek.
 Biblioteka szkolna
Sukces naszych uczniów
    Uczennica naszej szkoły Paulina Kuszła z klasy 3a zajęła I miejsce w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Mój ulubiony bohater literacki”, wyróżniona została również praca Antoniego Ogłazy z klasy 3c. W Powiatowym Konkursie Czytelniczo-Plastycznym „Czytam bo lubię” w kategorii plastycznej wyróżnienie przyznano uczennicy klasy 6a Apolonii Nowak. Organizatorem konkursów była Biblioteka Szkoły Podstawowej nr 3 w Lublińcu.
    Uczniom gratulujemy sukcesu!
Biblioteka szkolna
Sukces Mileny Foryty
  22 listopada br. w Publicznej Bibliotece Pedagogicznej Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Częstochowie Filia w Lublińcu odbył się finał XIII edycji Powiatowego Konkursu Plastycznego „Baśnie, legendy i podania Górnego Śląska”. Spotkanie zostało przeprowadzone w trybie online. Adresatami konkursu byli uczniowie V klas szkół podstawowych z powiatu lublinieckiego. Uczestnicy mieli za zadanie zilustrować dowolną baśń, legendę lub podanie z Górnego Śląska.
  Zebrano 58 prac plastycznych, których autorami były dzieci z 11 placówek oświatowych.
  Jury składające się z pracowników Publicznej Biblioteki Pedagogicznej RODN „WOM” w Częstochowie oceniło prace i przyznało:
I miejsce
Milena Foryta, SP nr 1 w Lublińcu – Ta góra jest mi Lubsza
Paulina Wilk, SP nr 4 w Lublińcu – Z przygód śląskiego Sowizdrzała
II miejsce
Dagmara Kubica, SP nr 4 w Lublińcu – Legenda o Utopku
Daniel Brącel, ZS w Kochanowicach – O Utopcu ze stawu Wieśniok
III miejsce
Kacper Janota, SPS nr 2 SOS-W w Lublińcu – Król Łokietek i Kurzoki
Wojciech Borzycki, ZS w Kochanowicach – Czarny kot z Kotulina
    Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji.
Biblioteka szkolna
 
Biblioteka zaprasza!
 
     W okresie wakacji przeprowadzono gruntowny remont biblioteki połączony z wymianą całego wyposażenia. Od nowego roku szkolnego uczniowie i nauczyciele korzystają ze zbiorów bibliotecznych zgromadzonych w ładnych, bezpiecznych i funkcjonalnych pomieszczeniach.
 
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z remontu.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego