Pasowanie na czytelnika 2013

              Zgodnie z tradycją naszej szkoły w dniach 18 i 19 listopada 2013 r. uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci do grona czytelników biblioteki szkolnej. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu biblioteki, na które dzieci   czekają z wielką niecierpliwością. Zanim jednak dokonano aktu pasowania, pierwszoklasiści zapoznali się z pomieszczeniem biblioteki, regulaminem, rodzajami zbiorów oraz zasadami korzystania z wypożyczalni. Następnie złożyli  przyrzeczenie, po czym nastąpił uroczysty akt pasowania, którego dokonała pani wicedyrektor Anna Miksa i pani  bibliotekarka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy uczeń otrzymał  dyplom, kolorową zakładkę do książki  oraz specjalnie przygotowaną gazetkę „Wieści biblioteczne”, w której zawarte zostały niezbędne informacje dla czytelnika oraz list skierowany do rodziców zachęcający do wspólnego czytania z dzieckiem.                                                                                                       

        Ważnym momentem wizyty był samodzielny wybór i wypożyczenie pierwszej książki. Dla pierwszoklasistów ten dzień był pełen wrażeń i zapewne na długo pozostanie w ich pamięci, a biblioteka będzie kojarzyła się z miejscem radosnym i bezpiecznym, z miejscem, gdzie są mile widziani i które będą chętnie odwiedzać.

       Naszym najmłodszym czytelnikom życzymy ciekawych przygód w świecie książek. Niech ten świat rozwija Waszą wyobraźnię, ciekawość i umiejętności.                                                                        

                                                                                     J. Burzyk

.

                                                                                               

.
.

Powrót