ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA  2013

Trudno wyobrazić sobie świat bez misia, towarzysza zabaw i najlepszego przyjaciela najmłodszych, przytulanki na wesołe i smutne dni. Ta jedna z najpopularniejszych zabawek, obchodzi swoje święto 25 listopada. Dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki w 2002 roku  ustanowiono Światowy Dzień Pluszowego Misia. Od tej pory, co roku  biblioteka szkolna przygotowuje dla najmłodszych uczniów oraz przedszkolaków wystawę pluszowych misiów- Misiolandię.

W tym roku na wystawie podziwiano przepiękne misie małe, duże i wielkie, białe  i kolorowe, wszystkie  przyniesione przez dzieci. Każdy był piękny i wyjątkowy!

Z wystawą misiów połączony był cykl zajęć bibliotecznych, których celem było przybliżenie dzieciom historii pluszowego misia, przedstawienie sylwetek misiów – bohaterów literackich  i filmowych, a także zwierzątek żyjących w różnych warunkach klimatycznych. Każde ze spotkań połączone było z zabawami ruchowymi, słuchaniem piosenek, prezentacją książek i czasopism tematycznie związanych  z misiami.

Wszystkim dzieciom, które udostępniły swoje misie na wystawę serdecznie dziękuję.

J. Burzyk

.