Deutsch AG

Projekt DEUTSCH AG

V edycja projektu „Deutsch AG”

Ruszyła kolejna edycja projektu „Deutsch AG” w naszej szkole, którego głównym organizatorem jest Związek Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce (VdG). W tym roku szkolnym w projekcie biorą udział uczniowie klas 7 i 8. Za nami pierwsze zajęcia, na których uczestnicy m.in. otrzymali potrzebne materiały i przybory.

Agata Płuska

Od roku szkolnego 2020/21 nasza Szkoła bierze udział w projekcie DEUTSCH AG, organizowanym przez Związek Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce

i finansowanym ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, Budownictwa i Ojczyzny Republiki Federalnej Niemiec.

Projekt skierowany jest do uczniów klas 7 i 8, którzy uczyli się wcześniej języka niemieckiego jako języka mniejszości narodowej i ma na celu m.in. podniesienie sprawności w posługiwaniu się językiem niemieckim w mowie i piśmie. W bieżącym roku szkolnym 2021/22 w projekcie uczestniczą uczniowie klasy 8a, 8b oraz 8c.

Projekt odbywa się cyklicznie i podzielony jest na semestr zimowy oraz letni, co oznacza, że każdy zainteresowany uczeń może dołączyć do nowotworzącej się grupy. Obecnie trwają zapisy na semestr zimowy roku szkolnego 2022/23.

                                                                                                                      Agata Płuska

 

Na skróty

Skip to content