MEMORY MASTER – konkurs z języka angielskiego dla klas 4-8

Rozpoczynamy zapisy do XIX edycji ogólnopolskiego konkursu leksykalnego z języka angielskiego Memory Master.

Memory Master jest nowoczesnym konkursem, który nie tylko sprawdza wiedzę lecz przede wszystkim wspiera naukę leksyki języka angielskiego na poziomie szkoły podstawowej.

Szczegóły Konkursu wraz z Regulaminem, listą słówek, przykładowymi testami z poprzednich lat i Zgodą (w treści Regulaminu) znajdują się na stronie internetowej: www.blumont.edu.pl/index.php/konkursy/memory-master-2

Konkurs jest płatny: 12zł

Zgłoszenia wraz z wypełnioną przez opiekuna prawnego zgodą i pieniędzmi przynosimy koordynatorowi do 25.09.2023 r.

Termin konkursu: pomiędzy 23, a 26 października 2023 r. (szczegóły po zebraniu chętnych)

Wersja papierowa zgody, listy słówek, czy przykładowych testów z poprzednich lat dostępna również u koordynatora konkursu.

Szczegółowych informacji udziela szkolny koordynator konkursu: Aleksandra Sobolewska

Rok szkolny 2022/2023

W czwartek 27 października dziewczęta z klasy 8e wzięły udział w warsztatach międzykulturowych online w języku angielskim zorganizowane przez AFS Poland.

W związku ze zbliżającą się w Londynie koronacją Króla Karola III dziewczyny z kl. 5b i chłopcy z kl. 5a przygotowali piękne kartki z życzeniami długich i sprawiedliwych rządów.
Dzisiaj wyruszyły one do Buckingham Palace.

Zwycięzcą szkolnego konkursu wiedzowego dla klas 7 została Magda B. z kl. 7C.

GRATULUJEMY !!!

KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Zakres wiedzy na konkurs z języka angielskiego dla klas 7

”Big Live Classes” Pearson & BBC w klasie 7c

W dniu 20 stycznia 2022 roku moja klasa uczestniczyła w ciekawej lekcji prowadzonej przez nauczycielkę pochodzącą z Wielkiej Brytanii, takie zajęcia to właśnie ‘’Big Live Classes’’.

Podczas lekcji w szkole połączyliśmy się na platformie Zoom z Panią i dziećmi z Turcji, którzy również brali udział w tych zajęciach.

Pani Elizabeth Beer omówiła z nami temat ‘’Sports in the Lake District’’. Podczas zajęć robiliśmy dużo zadań (na zmianę uczniowie z Turcji i nasza klasa), w których mogliśmy wykazać się znajomością języka angielskiego, obejrzeliśmy filmik związany z tym tematem, pracowaliśmy w parach, a nawet udało nam się przeprowadzić krótki dialog z uczniami z Turcji.

Taka forma nauki jest bardzo ciekawa i jest to dla nas coś nowego. Większość osób jest chętnych, aby ponownie wziąć udział w tych zajęciach. Mnie osobiście lekcja bardzo się podobała i moja klasa podziela to zdanie.

Autor: Magda B. kl. 7c

Konkurs „Najpiękniejsze kraje anglojęzyczne” na prezentację multimedialną przedstawiającą miejsca warte zwiedzenia rozstrzygnięty!!!

I miejsce – Radek kl. 7f
II miejsce – Michał kl. 8c

III miejsce – Szymon kl. 8d

Organizator konkursu – Aleksandra Sobolewska – GRATULUJE  zwycięzcom i dziękuje wszystkim za nadesłane prace, które będą wykorzystane przez nauczycieli języka angielskiego podczas lekcji kulturowych.