Apel jezykowy

OBCHODY DNIA EUROPEJSKIEGO
        29 maja w ramach obchodów Dnia Europejskiego odbył się apel językowy pod hasłem „Europe's Got Talent” przygotowany przez klasę 5a oraz 4c. Uroczystość rozpoczęło odśpiewanie fragmentu hymnu europejskiego, „Ody do radości”, w języku oryginalnym – niemieckim oraz w języku polskim. Poza zdolnościami językowymi uczniowie prezentowali umiejętności taneczne, akrobatyczne i muzyczne, stanowiące jednocześnie element charakterystyczny dla kultury danego państwa. Publiczność mogła podziwiać m. in. francuskich mimów, brytyjskie wokalistki oraz posłuchać utworów Bacha. Nie zabrakło także walca wiedeńskiego. Każdy występ poprzedzony został krótką informacją o danym kraju w obowiązującym w nim języku urzędowym. Występy wzbogacone były o prezentację multimedialną, a całość dopełnił quiz dla publiczności i zaproszenie uczniów do wspólnego tańca.
             Agata Płuska
Małgorzata Budzyńska-Surma