Konkurs kolend i pastoralek

Konkurs Kolęd i Pastorałek w Języku Niemieckim

5 grudnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Konkursie Kolęd i Pastorałek w języku niemieckim, zorganizowanym w ramach VIII Święta Piernika przez Szkołę Podstawową w Borkach Wielkich oraz Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców „Koło” Borki Wielkie. Konkurs odbywał się pod patronatem Konsula Republiki Federalnej Niemiec w Opolu, Burmistrza Olesna i Starosty Opolskiego. Jury oceniało występy dzieci i młodzieży biorąc pod uwagę dobór repertuaru, poprawność językową, wymowę, walory głosowe i dykcję.

3 miejsce wśród uczniów klas I-III w kategorii „solista” zajęła uczennica klasy 2c – Wiktoria Mikulska.

W kategorii „zespół” z klas IV-VI wyróżnienie otrzymały uczennice: Jagoda Kaczmarczyk, Wiktoria Smołka, Wiktoria Palenga, Julia Mańka i Victoria Kowalczyk.

Gratulujemy sukcesu!
Barbara Piowczyk, Agata Płuska