Konkurs Grimm

II SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI W JĘZYKU NIEMIECKIM
FRÜHLING LÄSST SEIN BLAUES BAND

18 kwietnia odbyła się druga edycja szkolnego Konkursu Recytatorskiego w języku niemieckim. Konkurs wsparła nagrodami międzynarodowa organizacja Deutsch-Polnisches Jugendwerk. Uczniowie klas trzecich i czwartych deklamowali utwory niemieckich poetów o tematyce wielkanocno-wiosennej. Ocenie podlegała wymowa, znajomość tekstu, ekspresja oraz tempo mówienia. Do komisji konkursowej zaproszeni zostali rodzice uczniów naszej szkoły, panie germanistki, p. Małgorzata Czaja oraz p. Kinga Kuś. Jury przyznało następujące miejsca:

I miejsce: Michalina Kukowka – 3c
II miejsce: Roksana Ochman – 3a
III miejsce: Nadina Kompałka – 4c
wyróżnienia: Olga Borosz – 4b oraz Nataniel Pradela – 4a.

Pozostali uczniowie otrzymali dyplomy uczestnictwa oraz nagrody pocieszenia za trud włożony w naukę wierszyków. Na wszystkie dzieci czekała także słodka niespodzianka. Serdecznie gratuluję wszystkim uczniom i zachęcam do udziału w przyszłorocznym konkursie.
Agata Płuska