Lekcja holistyczna mata i niemiecki

MATEMATYKA I JĘZYK NIEMIECKI? CZEMU NIE!
        23 maja w klasie 4c odbyła się lekcja holistyczna z języka niemieckiego i matematyki, na którą zaproszeni zostali nauczyciele języków obcych i przedmiotów humanistycznych. Uczniowie rozwiązywali zadania matematyczne pod czujnym okiem p. Agnieszki Stępniewskiej-Pyrkosz, a następnie podawali wyniki w języku niemieckim. Nad poprawnością językową czuwała nauczycielka języka niemieckiego p. Agata Płuska.
      Lekcja obfitowała w zagadki, zabawy ruchowe i interaktywne. Zaprezentowany został również filmik, w którym Steffen Möller w humorystyczny sposób opowiadał o liczbach. Czwartoklasiści wykazali się dużą aktywnością podczas zajęć. Z zapałem i zainteresowaniem wykonywali wszystkie zadania.
      Z kolei w marcu uczniowie klasy 5c uczestniczyli w polsko-niemieckiej lekcji holistycznej z udziałem licznie zgromadzonych rodziców: „Tradycje i zwyczaje wielkanocne w Polsce i w Niemczech”. Celem lekcji, którą przygotowały p. Barbara Piowczyk i p. Grażyna Kempa, było ukazanie podobieństw i różnic kulturowych w celebrowaniu Wielkanocy w Polsce i w Niemczech. Uczniowie wypowiadali się na temat obchodów świąt wielkanocnych, poszerzyli zasób słów i zwrotów niemieckich, a także wysłuchali opowiadania o zwyczajach wielkanocnych w różnych regionach Niemiec, które zaprezentowała Jagoda Kaczmarczyk posługująca się swobodnie językiem niemieckim. Madzia Kansy, Wiktoria Duda i Wiktoria Smołka przygotowały prezentacje multimedialne na temat śląskich tradycji wielkanocnych. Ponadto uczniowie redagowali zespołowo życzenia świąteczne w języku polskim i niemieckim. Na zakończenie wszyscy uczestnicy i obserwatorzy częstowali się słodkimi jajeczkami z koszyczka wielkanocnego zajączka… Podczas lekcji panowała bardzo miła atmosfera.
Dziękujemy wszystkim Gościom za udział w zajęciach!