Mikołajki i HiK

MIKOŁAJKI I HiK?

Co roku piątego grudnia w Niemczech, dzieci kładą swoje buty przed drzwiami swych domów w oczekiwaniu na św. Mikołaja. Następnego dnia o poranku buty te są wypełnione orzechami, owocami i innymi smakołykami. Mikołajkowy dzień w klasie 5a również obfitował w słodkości i przebiegł w wyjątkowej atmosferze. Uczniowie uczestniczyli w projekcji filmu „Grinch”, będącego adaptacją powieści amerykańskiego pisarza dla dzieci, Dr. Seussa. Dr. Seuss, a właściwie Theodor Seuss Geisel pochodził z rodziny niemieckich imigrantów, w związku z czym posługiwał się zarówno językiem angielskim, jak i niemieckim. Świąteczna opowieść o Grinchu to historia o pielęgnowaniu wartości moralnych, takich jak dobroć, współczucie czy życzliwość. Przedstawiona z dużą dozą humoru, była niezwykle pouczająca i dostarczyła uczniom wielu wzruszeń i radości. Poseansowy punkt programu stanowiła pizzeria. Czas oczekiwania na pizze uprzyjemniały uczniom przeróżne gry integracyjne, dzięki którym dzieci doskonale się bawiły. Wszystkim towarzyszył prawdziwie mikołajkowy nastrój.
Agata Płuska