Szkolny Tydzien Filmu Niemieckiego

SZKOLNY TYDZIEŃ FILMU NIEMIECKIEGO

Jak co roku w okresie przypadającym na Tydzień Filmu Niemieckiego, który obchodzony jest w wielu polskich miastach, uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestniczenia w  seansie filmowym, po którym nastąpiły warsztaty i praca ze słownictwem. Uczniowie klasy 4c i 4d obejrzeli bajkę „Die Biene Maja”, czyli znaną wszystkim „Pszczółkę Maję”. Dla wielu zaskoczeniem był fakt, iż animacja powstała na podstawie powieści niemieckiego pisarza Waldemara Bonselsa. Krótki film dokumentalny przybliżył uczniom tajniki tworzenia filmu przez stację ZDF, co wzbudziło niemałe zainteresowanie. Po seansie dzieci rozwiązywały zadania na tablicy interaktywnej, krzyżówkę związaną z bajkowymi postaciami, konstruowały „paluszkowe” pacynki, a także śpiewały piosenkę razem z Mają, doskonale się przy tym bawiąc.
Agata Płuska