Międzynarodowy Projekt Edukacyjny Rozmawiasz – Pomagasz (Good Network)

W dniu 28 marca dziewczęta z klasy 8a wraz ze swoją nauczycielką języka angielskiego Aleksandrą Sobolewską po raz kolejny brały udział w spotkaniu online z dziewczętami z Kenii. Tym razem tematem była muzyka. Dowiedziałyśmy się jakie upodobania muzyczne mają nastolatki z Afryki i przedstawiliśmy swoją prezentację o muzyce. Było dużo śpiewania i radości. 
#GoodNetwork

W dniu 23 marca uczennice klasy 8a już po raz drugi zorganizowały kiermasz babeczek, z którego fundusze zostaną przekazane dziewczętom z Kenii (Ramunde Organization). Gratulujemy naszym uczennicom umiejętności cukierniczych, a całej społeczności szkolnej dziękujemy za wsparcie całej akcji poprzez zakup wypieków.

W dniu 23 lutego dziewczęta z klasy 8a wraz ze swoją nauczycielką języka angielskiego – p. Aleksandrą Sobolewską – uczestniczyły w kolejnym spotkaniu online z dziewczętami z Kenii w ramach projektu Rozmawiasz-Pomagasz Good Network. Tym razem omawialiśmy symbole narodowe, hymn oraz ich znaczenie dla młodych ludzi. Mimo poważnego tematu było dużo radości podczas uczenia się nawzajem swoich hymnów. Z każdym spotkaniem uczennice coraz odważniej wykorzystują swoje umiejętności komunikacyjne w języku angielskim, co na pewno zaowocuje w przyszłości.

5 stycznia 2023 roku dziewczęta z kl. 8a zakończyły spotkaniem online 1. etap projektu – Poznajmy się w ramach realizacji międzynarodowego Projektu Rozmawiasz-Pomagasz Fundacji GoodNetwork.

Tematem spotkania była kultura oraz zwyczaje i obyczaje przedstawione przez Julię, natomiast Karolina zaprezentowała informacje o Polakach, którzy swoimi działaniami zapisali się w naszej historii.

W II semestrze kontynuujemy współpracę z naszym kenijskim Partnerem rozpoczynając 2. etap projektu – Partnerstwo, w ramach, którego będzie jeszcze więcej możliwości do rozmów (6 spotkań online)i czeka nas zaplanowanie 2 akcji charytatywnych, aby dalej wspierać dziewczęta z Ramunde Organisation w dążeniach do uzyskania zawodu szwaczki i lepszej przyszłości.

1 grudnia dziewczęta z klasy 8a połączyły się online ze swoimi rówieśniczkami z Kenii 🇰🇪 Przedstawiły przygotowane przez siebie prezentacje multimedialne o Polsce i Lublińcu oraz miały możliwość zapytać o życie codzienne, czy zainteresowania poszerzając jednocześnie swoją wiedzę na temat tego pięknego kraju. Była to dla nich okazja wykorzystania znajomości języka angielskiego, ale też poznania różnic kulturowych pomiędzy Polską i Kenią. Okazało się nawet, że pomimo wielu różnic nastolatki z obu krajów mają tych samych idoli ze świata muzyki 🎤🎶Czekamy z niecierpliwością na kolejne spotkanie jeszcze przed zbliżającymi się Świętami🎄

W dniu 25 listopada w naszej szkole odbył się z inicjatywy dziewcząt z klasy 8a kiermasz babeczek, z którego dochód zostanie przeznaczony dla dziewcząt z Kenii na zakup maszyn do szycia. Nasze uczennice mają okazję w tym roku szkolnym brać udział w projekcie międzynarodowym Rozmawiasz-Pomagasz Good Network, który oprócz możliwości wykorzystania swoich umiejętności językowych uczy organizować akcje charytatywne. Dziękujemy wszystkim za upieczenie słodkości, a przede wszystkim ich zakup. Każda sprzedana babeczka to dokładanie „cegiełki” na lepsze jutro naszych kenijskich przyjaciół.

W tym roku szkolnym dziewczęta z kl. 8a będą realizować pod opieką nauczycielki języka angielskiego – Aleksandry Sobolewskiej – Międzynarodowy Projekt Edukacyjny Rozmawiasz- Pomagasz w ramach Good Network.

Została nam przydzielona jako partner Organizacja Ramunde Twaweza Community Bazed Organisation https://m.facebook.com/profile.php?id=100066779516407) 

Będziemy spotykać się na zajęciach online z dziewczynami z Kenii w wieku 13-17 lat, które uczą się w ramach tej organizacji na szwaczki. Oprócz spotkań online zorganizujemy w naszej szkole akcje charytatywne, z których dochód zostanie przeznaczony na zakup maszyn do szycia dla dziewcząt z Kenii.

Na skróty

Skip to content