10 listopada, 2022

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

9 listopada, podczas uroczystej akademii, nasza Szkoła upamiętniła Narodowe Święto Niepodległości. Uczniowie, prezentując program artystyczny w formie montażu słowno-muzycznego, oddali hołd Ojczyźnie i Bohaterom, walczącym o Jej wolność. Odśpiewane zostały pieśni patriotyczne w wyjątkowej aranżacji, uczniowie mieli również okazję przypomnieć sobie o najważniejszych wydarzeniach w naszej historii, które doprowadziły do odzyskania niepodległości w 1918 r. Najważniejszym przesłaniem płynącym z programu jest konieczność pamięci o naszej przeszłości. Odpowiedzialnością i obowiązkiem naszego pokolenia jest, by wolność tak ciężko wywalczoną przez innych pielęgnować i strzec.

10 listopada przyłączyliśmy się po raz kolejny do ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu” – równo o godzinie 11:11 na wszystkich szkolnych korytarzach rozbrzmiał „Mazurek Dąbrowskiego”.

 

Na skróty

Skip to content