15 czerwca, 2022

ODZNAKA KRAJOZNAWCZA KLASY 5B

Uczniowie klasy 5b zdobyli odznakę krajoznawczą im. Edyty Stein

W roku jubileuszowym 750-lecia Lublińca uczniowie klasy 5b pracowali nad realizacją wymagań określonych w regulaminie odznaki krajoznawczej im. Edyty Stein – Patronki Lublińca. Młodzi krajoznawcy odwiedzili wszystkie miejsca związane z obecnością św. Teresy Benedykty od Krzyża – Edyty Stein. Na wycieczkowej trasie znalazło się Muzeum Pro Memoria Edith Stein, sanktuarium pod Jej wezwaniem w Steblowie, Plac Konrada Mańki i Plac Mikołaja Kopernika, cmentarz żydowski oraz inne obiekty i miejsca w naszym mieście związane z tą Postacią.
Ukoronowaniem pracy piątoklasistów była uroczystość wręczenia odznaki krajoznawczej PTTK, która odbyła się w Lubitece 14.06.2022 roku. Uczniowie otrzymali odznakę i legitymację z rąk pana Kazimierza Bromera – Instruktora Krajoznawstwa Polski i wieloletniego Prezesa Oddziału PTTK w Lublińcu.
Uczniom gratulujemy, a zarazem zachęcamy ich do podejmowania kolejnych krajoznawczych działań. Najbliższe wyzwanie to zdobycie pięknej odznaki wydanej z okazji jubileuszu Lublińca.

Na skróty

Skip to content