21 listopada, 2022

PIES PRZYJACIELEM CZŁOWIEKA

Pies przyjacielem człowieka, jego rola i pomoc w wielu dziedzinach życia

16 listopada 2022 r. klasa 7b uczestniczyła w Miejskim Domu Kultury w debacie społecznej „Pies przyjacielem człowieka, jego rola i pomoc w wielu dziedzinach życia” w ramach kampanii „Naturalnie, że chronimy” , której współorganizatorem była Komenda Policji w Lublińcu i Lubliniecka Rada Kobiet.
Uczniowie dowiedzieli się, jak działa OTOZ Animals, jaka jest odpowiedzialność karna za niewłaściwe traktowanie zwierząt, obejrzeli pokaz umiejętności psa ratowniczego oraz z zainteresowaniem wysłuchali wystąpienia dogoterapeutki.
Jesteśmy wszyscy przekonani, że omówione treści uwrażliwią nas na krzywdę piesków i pozwolą docenić korzyści wynikające z posiadania pupila.

A. Lach

Na skróty

Skip to content