Kolejna odznaka krajoznawcza zdobyta!

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Donec commodo sapien et dapibus consequat.
PTTK W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1 W LUBLIŃCU
PTTK W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1 W LUBLIŃCU

Kolejna odznaka krajoznawcza zdobyta!

Wyjazd krajoznawczy uczniów klasy 6d, 28.05.2019 r., zaczął się od zwiedzenia Muzeum Paleontologicznego w Lisowicach. Uczniowie mogli obejrzeć, jak wyglądał las z końca triasu 200 mln lat temu, jak superkontynent Pangea rozpadł się na części i gdzie wówczas znajdowała się Ziemia Lubliniecka oraz jak wyglądał pierwszy polski dinozaur drapieżny – smok z Lisowic. Również w tym muzeum mogli posłuchać o największym w świecie gadzie ssakokształtnym – dicynodoncie, którego kości znaleziono w Lipiu Śląskim. Na trasie wycieczki – zgodnie z regulaminem odznaki stopnia II – znalazło się kilka innych miejsc, jak np. Gwoździany, Dobrodzień, Wędzina i jej przysiółek Kowie, gdzie znajduje się budynek polskiej szkoły działającej przed wojną na dawnych terenach niemieckich. Było również Zborowskie z fabryką fajek znaną niegdyś w całej Europie i Ciasna. Teraz uzupełnimy kroniki i zaplanujemy pracę nad stopniem III odznaki, ale to dopiero po wakacjach.