Postacie Ziemi Lublinieckiej

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Donec commodo sapien et dapibus consequat.
PTTK W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1 W LUBLIŃCU
PTTK W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1 W LUBLIŃCU

Odznaka „Postacie Ziemi Lublinieckiej” zdobyta!

Listopadowy rajd po powiecie lublinieckim to finał pracy nad kolejną odznaką krajoznawczą uczniów klasy 7c. Trasa prowadziła przez Droniowice, Koszęcin, Prądy, Woźniki i Lubszę Śląską. Postaci, które uczniowie poznali w wymienionych miejscach to: Adolf Dygacz, Stanisław Hadyna, Juliusz Ligoń, Walenty Roździeński i Józef Lompa. W Droniowicach, jak zwykle, gościnnie przyjęła nas pani Sołtys. W Koszęcinie przysiedliśmy na chwilę na słynnej ławeczce z pierwszym dyrektorem i kierownikiem artystycznym Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Zespół obecnie odbywa tourne po Japonii. Przy pomniku Walentego Roździeńskiego poznaliśmy jego zasługi dla rozwoju gospodarczego naszych ziem, a w Szkole Podstawowej w Lubszy Śląskiej zwiedziliśmy muzeum poświęcone Józefowi Lompie. Pracę nad odznaką uczniowie rozpoczęli w październiku, zwiedzając miejsca na terenie miasta związane z ważnymi dla naszego regionu postaciami. Wiele im zawdzięczamy, to oni budowali naszą Małą Ojczyznę, dlatego należy o nich pamiętać.