Postacie Ziemi Lublinieckiej

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Donec commodo sapien et dapibus consequat.
PTTK W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1 W LUBLIŃCU
PTTK W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1 W LUBLIŃCU

Odznaka krajoznawcza Postacie Ziemi Lublinieckiej

14 października 2019 r. w scenerii złotej polskiej jesieni uczniowie klasy 7c rozpoczęli pracę nad kolejną odznaką krajoznawczą. Wykorzystując dzień wolny od zajęć edukacyjnych, krajoznawcy zrealizowali część pierwszą pracy – odwiedzili miejsca związane z ważnymi postaciami na terenie miasta. Siódmoklasiści przypomnieli sobie postać patronki miasta, Edyty Stein, z którą zetknęli się przy realizacji odznaki jej imienia oraz inne postaci, takie jak: błogosławiony ojciec Józef Cebula, Franciszek Grotowski, Konstanty Damrot, Paweł Golaś, Konrad Mańka i Jan Nikodem Jaroń. To, co niewątpliwie łączy te osoby, to głęboki patriotyzm, umiłowanie ziemi ojczystej i praca dla jej dobra. Niebawem uczniowie udają się na wycieczkę po powiecie, aby zapoznać się z pozostałymi postaciami wymienionymi w regulaminie odznaki. Wtedy będzie już można podsumować całość pracy i zaprezentować ją koleżankom i kolegom z innych klas.