14 czerwca, 2022

KOLEJNE SUKCESY SPORTOWE NASZYCH UCZNIÓW

I miejsce Szkoły Podstawowej nr 1 w Lublińcu

w finale Województwa Śląskiego w 4-boju lekkoatletycznym

Ruda Śląska, 7 czerwca 2022 r.

Reprezentacja SP 1 w Lublińcu w składzie: Brzenska Rafał, Stojak Tobiasz, Maciejewski Maciej, Borosz Tymoteusz, Stroka Michał, Koselski Kacper, Jerominek Bartłomiej zwyciężyła w Finale Województwa Śląskiego w 4-boju lekkoatletycznym.

Rafał Brzenska był najlepszy w konkurencji 60m z czasem 7,89 sek. oraz w skoku w dal z wynikiem 5,49, oba te wyniki są rekordami szkoły.

W nagrodę za zwycięstwo w finale wojewódzkim reprezentacja szkoły będzie uczestniczyć w Finale Krajowym 4-boju lekkoatletycznego.

Trenerem ekipy jest Henryk Ślęzak

MISTRZOSTWA  POLSKI W 4-BOJU LEKKOATLETYCZNYM  CHŁOPCÓW

GŁUCHOŁAZY 08-10.06.2022 R.

W dniach 08-10.06.2022r. w Głuchołazach odbył się finał krajowy w czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Dzieci.

Drużyna zajęła 8 miejsce wśród rywali z całej Polski.

Naszą szkołę reprezentowała drużyna chłopców w składzie:

Rafał Brzenska

Tobiasz Stojak

Maciejewski Maciej

Tymoteusz Borosz

Stroka Michał

Kacper Koselski

Trener: Henryk Ślęzak

W pierwszym dniu zawodów chłopcy startowali w biegu na 60m w skoku w dal, rzucali  piłką palantową.

W drugim dniu odbył się bieg na 1000m.

W klasyfikacji indywidualnej Rafał Brzenska zajął 8miejsce. W biegu na 60m Rafał Brzenska został sklasyfikowany na 2 miejscu (czas 7,92 s.), w skoku w dal na 3m (5,04 m).