12 czerwca, 2022

SUKCESY W KONKURSIE „GENIALLNE MIEJSCE”

Pięknie! Nasze Miasto jest na mapie „Geniallne miejsce”. A to za sprawą pracowitych dziewcząt z SP1: Ewy Szczygieł z 7d, Bianki Schabowskiej z 7f i Julii Schabowskiej z 8c, których prace zakwalifikowały się do finału Ogólnopolskiego konkursu „Genialne miejsce”.

Organizatorem konkursu było Polskie Towarzystwo Informatyczne PTI i Sekcja Informatyki Szkolnej SIS. Partnerami konkursu byli EduTrikiNieprzeciętna PolonistkaBelferskie Opowieści wraz z Ambasadorami Genially w Polsce. A patronatem objął Minister Edukacji Narodowej, Polska Organizacja Turystyczna i Instytut Pamięci Narodowej.

Konkurs polegał na przygotowaniu prezentacji w postaci gry lub escape-roomu (w aplikacji genially) na temat miejscowości, okolicy, gdzie znajduje się placówka, do której uczęszczają uczniowie.

Julia i Bianka Schabowskie zajęły II miejsce z pracą: „Lubliniec”

 

A Ewa Szczygieł otrzymała wyróżnienie.

Finalistki po gali wręczania nagród uczestniczyły w dwóch warsztatach:

1. „Geograficzne Systemy Informacyjne pomocne w odkrywaniu „genialnych miejsc” na każdym etapie nauki

2. Gra terenowa geocaching Warsztaty z GPS

Zorganizowanych przez Wydział Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

Celem zajęć było nabycie umiejętności z zakresu podstaw Geograficznych Systemów Informacyjnych (GIS) takich jak: tworzenie cyfrowej mapy, praca aplikacji ArcGIS Online, aktualizacja mapy, tworzenie geoportalu, nabycie umiejętności z zakresu podstaw nawigacji satelitarnej, praca z odbiornikiem GPS oraz poznanie zasad pracy z aplikacjami do gry terenowej Geocaching.

Po warsztatach mieliśmy możliwość zwiedzenia GeologiczneMuzeum Nauk o Ziemi na Wydziale Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego, po którym zostaliśmy oprowadzeni z prawdziwą pasją.

Gratuluję dziewczętom i zapraszam do zwiedzenia Genialnej Polski.

Geniallne Miejsca – Moje Mapy Google

Ewa Siemiradzka

Na skróty

Skip to content