2 maja, 2023

WARSZTATY EKOLOGICZNE KLAS 4C I 5A

Uczniowie klas 4c i 5a uczestniczyli w ciekawym i ważnym wydarzeniu dotyczącym ochrony ekosystemu Bałtyku – morza, które częściowo jest nasze, zatem również i my ponosimy odpowiedzialność za jego stan. Zajęcia pod nazwą „Co zagraża mieszkańcom Bałtyku?” odbyły się w Lubitece i związane były ze Światowym Dniem Wody i Dniem Ochrony Morza Bałtyckiego. Duża dawką wiedzy, możliwość pracy w grupie nad rozwiązywaniem różnych tematycznych zadań oraz próba zrozumienia zagrożeń, jakie stwarzają dla organizmów morskich tzw. sieci widma, to bagaż, z jakim uczniowie opuścili Lubitekę. Na tym jednak praca się nie zakończyła. W szkole, pod okiem wychowawców, uczniowie przygotowali plakaty i zaprezentowali je społeczności uczniowskiej.
Sieci widma, puszki po napojach, sprzęt elektroniczny, worki foliowe…

Dlaczego te śmieci znajdujemy w Bałtyku, w rzekach, w jeziorach?

Na skróty

Skip to content