21 listopada, 2022

WARSZTATY KALIGRAFICZNE

Kaligrafia, czyli sztuka pięknego pisania, jest przede wszystkim relaksującym hobby, ale może być także pomocna w nabyciu praktycznych umiejętności przydatnych na przykład w pracy w reklamie czy handlu. Uczestnicy zajęć dodatkowych z języka polskiego, uczennice i uczniowie z Ukrainy, krok po kroku zgłębiali tajniki kaligrafii.
Zajęcia stanowiły wyjątkową okazję połączenia nauki pięknego pisania z rozwijaniem zainteresowań malarstwem oraz historią. W przystępny sposób przybliżyły także historię kaligrafii. Podczas zajęć główny nacisk położyliśmy na ćwiczenie umiejętności kaligrafowania. Pan Daniel Pałubski – przyjaciel szkoły i rodzic naszej absolwentki Hani-szczegółowo omówił przybory, jakie wykorzystuje się w sztuce kaligrafii i cierpliwie uczył pisania różnymi stylami, na przykład starym pismem gotyckim. Nasz mistrz – Pan Daniel przez uczestników został poproszony także o zapisanie pismem ukraińskim imion najbliższych osób naszych przyjaciół z Ukrainy.
Dziękujemy Panu Danielowi za poświęcony czas.

A. Lach
wraz z uczestnikami zajęć: Janą, Kasią, Dianą, Denisem, Iwanem i Nazarem