6 marca, 2023

WARSZTATY Z DIETETYKIEM

W ramach preorientacji zawodowej i w trosce o zdrowe nawyki żywieniowe w klasach 7 b    i 8 f w dniach 2-3 marca odbyły się warsztaty z dietetykiem klinicznym – panią Joanną Wiśniewską. Zdrowe nawyki żywieniowe, o których podczas krótkiej prezentacji mówiła pani Joanna Wiśniewska, pozwolą nie tylko uzyskać prawidłową masę ciała, dobre zdrowie i samopoczucie, ale także uchronią przed ponownymi problemami w przyszłości. Pani dietetyk starała się przekazać uczniom, że samoświadomość, wiedza oraz motywacja to jedyny sposób na trwałą zmianę. Dzięki tym trzem elementom nowe nawyki będą stopniowo wypierać te, które doprowadziły do problemu żywieniowego. Uczniowie według wskazań prowadzącej warsztaty przygotowali drugie śniadanie, które okazało się wartościowe odżywczo i smaczne, zadawali też ciekawe i mądre pytania, dotyczące zdrowego odżywiania. W ten sposób młodzi ludzie poszerzyli wiedzę z zakresu zdrowego odżywiania i mogą dokonywać świadomych wyborów zarówno w szkole, jak i poza nią.

A. Lach

Na skróty

Skip to content