wolontariat

SZKOLNY KLUB WOLONTARIUSZA

"Ważny jest rodzaj pomocy,
którą się oferuje,
ale jeszcze ważniejsze od tego jest
serce, z jakim tej pomocy się udziela.”

„Tylko życie poświęcone
innym warte jest      przeżycia”
   Adoptuj pszczołę!!!
   Szkolny Klub Wolontariusza po raz kolejny wsparł akcję „Adoptuj Pszczołę”. To społeczna inicjatywa organizacji Greenpeace, dzięki której już siódmy rok tysiące osób wspólnie angażuje się w pomaganie pszczołom, a Polska staje się coraz bardziej przyjazna tym zagrożonym wyginięciem zapylaczom. Zorganizowaliśmy loterię, z której uzyskaliśmy 100 zł, pozwoliło to na adopcję 50 pszczół.
Dziękujemy za wsparcie i pomoc

„Bądźmy razem na Święta!”

Uczniowie naszej szkoły w okresie przedświątecznym aktywnie włączyli się w ogólnopolską akcję „Bądźmy razem na Święta”, podejmując wiele działań na rzecz społeczności lokalnej. Gościliśmy w „Domu Kombatanta” w Lublińcu, w którym uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariusza i Szkolnego Klubu Miłośników Biblioteki zaprezentowali montaż słowno-muzyczny z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Ponadto przekazaliśmy pensjonariuszom aniołka wykonanego przez uczniów oraz okolicznościowe kartki ze świątecznymi życzeniami. W Przedszkolu nr 2 w Lublińcu uczniowie  zaśpiewali kolędy przy akompaniamencie trąbki, gitary i keyboardu oraz wyrecytowali wiersze o tematyce świątecznej. Dzieciom podarowaliśmy również wykonanego własnoręcznie aniołka oraz kartę z życzeniami. W okresie przedświątecznym gościliśmy również w Ośrodku Rehabilitacyjnym pw. św. Rafała Archanioła w Rusinowicach. Szkolny Klub Wolontariusza i Szkolny Klub Miłośników Biblioteki zorganizował zbiórkę maskotek, książek, gier, zabawek, które podarowaliśmy pacjentom Ośrodka, a także – w ramach akcji „ Bo na święta mi się zdaje, każdy chce być Mikołajem” – przeprowadził zbiórkę artykułów higienicznych, maskotek, gier, zabawek dla małych pacjentów oddziału pediatrycznego szpitala w Zabrzu. Głównym celem naszych działań była pomoc ludziom potrzebującym, aby zwłaszcza w okresie Świąt Bożego Narodzenia doświadczyli wsparcia i materialnej pomocy.
Marzena Kowalik
Halina Karczewska

„Bo na Święta mi się zdaje każdy chce być Mikołajem”- pod takim hasłem w naszej szkole odbyła się zbiórka zabawek, pluszaków, książek, kolorowanek, słodyczy i środków pielęgnacyjnych przeznaczona dla dzieci z Oddziału Pediatrycznego w Zabrzu. Serdecznie dziękujemy dzieciom, rodzicom i nauczycielom za zaangażowanie i wsparcie akcji.
       Wizyta Świętego Mikołaja na Kresach

Szanowni Uczniowie, dzięki Waszemu wsparciu i zaangażowaniu w akcję mogliśmy pomóc polskim dzieciom mieszkającym na Kresach. Zebraliśmy artykuły szkolne, książki, maskotki, gry i  słodycze  i przekazaliśmy Towarzystwu Patriotycznemu „Kresy”, które wsparliśmy już po raz trzeci. Święty Mikołaj przekaże zebrane dary polskim dzieciom w Wilnie w polskiej szkole w Mickunach. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy do uczniów  klas I-III i dziękujemy im za wielkie serce i realną pomoc.
 Dzieci dzieciom
Akcja Chaytatywna
Drodzy uczniowie!!!
Pomóżmy dzieciom potrzebującym pomocy
od 04.11.2019 r. do 13.11.2019 r.
w naszej szkole będzie przeprowadzona zbiórka:
• artykułów szkolnych,
• książek,
• maskotek,
• słodyczy
Bardzo liczymy na Wasze zaangażowanie i wsparcie naszej akcji. Zebrane dary przynosimy do biblioteki!
Drodzy Uczniowie
Serdecznie dziękujemy Wam za zaangażowanie i wsparcie akcji: „Jesienna paka dla zwierzaka”.
Zebrane dary przekazaliśmy do lublinieckiego schroniska dla zwierząt „Animals” i do przytuliska „Ratunek”.

JESIENNA PAKA DLA ZWIERZAKA
Zapraszamy do udziału w akcji pomocy kotkom i pieskom z lublinieckiego schroniska  i przytuliska:
Zbieramy:  karmę, makaron, stare koce, zabawki dla zwierząt…

Termin akcji: 26.09.2019 – 03.10.2019
Miejsce zbierania rzeczy: świetlica szkolna