27 czerwca, 2022

WYCIECZKA DO ŁODZI KLAS 7E I 7F

Klasy 7e i 7f zakończenie roku szkolnego postanowiły uczcić wyjazdem do Łodzi. Tam uczniowie zwiedzili Orientarium, najnowocześniejszy w Europie pawilon poświęcony faunie i florze Azji Południowo Wschodniej. Zwierzęta mogliśmy obserwować z trzech perspektyw: podwodnej, lądowej oraz z góry.
W Łodzi zobaczyliśmy też Centrum Nauki i Techniki EC1 znajdujące się w zrewitalizowanej Elektrowni Łódzkiej. Na pięciu poziomach, na 18 tys. m2 powierzchni wystawienniczej znajduje się ponad 200 multimedialnych eksponatów, zaskakujących i zachwycających każdego. Zobaczyliśmy eksponaty historyczne, współczesne symulatory, gry komputerowe, również to co jest niewidoczne dla nieuzbrojonego oka, od obserwacji skrzydeł motyla przez mikroskop elektronowy aż po ujęcia najdalszych głębi Kosmosu. Poznaliśmy rzeczywistość dotykiem, zabawą, doświadczeniami i eksperymentami.
Wycieczkę zakończyliśmy w Manufakturze, centrum rozrywki, kultury i sztuki, powstałej w miejscu dawnej fabryki włókienniczej.

Na skróty

Skip to content