NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

9 listopada, podczas uroczystej akademii, nasza Szkoła upamiętniła Narodowe Święto Niepodległości. Uczniowie, prezentując program artystyczny w formie montażu słowno-muzycznego, oddali hołd Ojczyźnie i Bohaterom, walczącym o Jej wolność. Odśpiewane zostały pieśni patriotyczne w wyjątkowej aranżacji, uczniowie mieli również okazję przypomnieć sobie o najważniejszych wydarzeniach w naszej historii, które doprowadziły do odzyskania niepodległości w 1918 r. Najważniejszym przesłaniem płynącym z programu jest konieczność pamięci o naszej przeszłości. Odpowiedzialnością i obowiązkiem naszego pokolenia jest, by wolność tak ciężko wywalczoną przez innych pielęgnować i strzec.

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

Dnia 19 października odbyła się w naszej szkole uroczystość Ślubowania uczniów klas pierwszych. Uroczystość ta wpisała się na stałe w kalendarz imprez szkolnych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Burmistrz Miasta Lublińca,  przewodniczący Rady Rodziców, dyrekcja szkoły, wicedyrektorzy szkoły, nauczyciele oraz rodzice uczniów klas pierwszych.

Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli wykonać klika zadań, zrobili to doskonale. Po skończonych zadaniach, zaproszeni goście zgodnie potwierdzili, iż wszystkie dzieci wspaniale zdały „egzamin pierwszoklasisty”.

Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Aktu pasowania, kolorowym ołówkiem dokonała Pani dyrektor Bożena Wręczycka oraz wicedyrektorzy szkoły Pani Ewa Jaskuła oraz Pani Grażyna Cetnerowska.  Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr1 im. Marii Konopnickiej w Lublińcu.

Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni do klas na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły!

31 października Dzień Aniołów zamiast Halloween, dobre uczynki zamiast straszenia

Z inicjatywy pani Renaty Bali nauczycielki SOS-W uczniowie SP1 wraz z rówieśnikami z SOS-W obchodzili Dzień Aniołów. Podopieczne pani Renaty Bali w strojach aniołów odwiedziły naszą szkołę z koszem słodkości dla dzieci. Każdy cukierek miał serduszko z zapisanym dobrym uczynkiem, który częstujący się cukierkiem zobowiązywał się wykonać. Starsi uczniowie zamiast słodyczy mogli zabrać ze sobą słowo wdzięczności i obdarować nim inną osobę. Dzieci mogły również zrobić sobie na pamiątkę „anielskie zdjęcie”.  Uczniowie klasy 1 a wraz z Aniołami wykonali kartki z dobrymi myślami, które następnie przekazali osobom chorym i samotnym. Planujemy na stałe zapisać Dzień Aniołów w naszym kalendarzu.