15 listopada, 2023

7A I 8A NA WYSTAWIE BODY WORLDS

14 listopada 2023 r. uczniowie klasy 7a i 8a udali się na wycieczkę do Katowic, aby zwiedzić wystawę Body Worlds . Opiekunami tego dnia były p. Aleksandra Telma, p. Dorota Opałka i p. Aleksandra Sobolewska. BODY WORLDS to jedyna w swoim rodzaju publiczna ekspozycja anatomiczna poświęcona budowie człowieka, pozwalająca na bardzo szczegółowe poznanie ludzkiego organizmu. Ma ona niezwykle edukacyjny charakter pokazując cykl życia człowieka. Uczniowie mieli możliwość poznania zmian ludzkiego ciała – od poczęcia, poprzez okres niemowlęcy, dzieciństwo, dojrzałość, aż po jesień życia. Wystawa prezentowała autentyczne ludzkie ciała co pozwoliło nam odkryć tajemnice i skomplikowane zagadki ludzkiego organizmu.

Wszystkie eksponaty, które widzieliśmy na wystawie, a jest ich ponad 160 były prawdziwe!!! Wszyscy byli pod wielkim wrażeniem wystawy. Chyba zmieniliśmy trochę postrzeganie samych siebie. Uzmysłowiliśmy sobie jak skomplikowany, piękny, ale kruchy jest nasz organizm i jak ważne jest by o niego właściwie dbać.

Na skróty

Skip to content