19 września, 2023

7B I SZTUKA PRZETRWANIA

Sztuka przetrwania (survival) to rodzaj aktywności człowieka skierowanej na gromadzenie wiedzy i umiejętności związanych z przetrwaniem w warunkach ekstremalnych.

Uczniowie klasy 7b w poniedziałek, 18.09.br., uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez pana Grzegorza Lubana w Lubitece. Zajęcia odbyły się w ramach 1 Harcerskiego Klubu Specjalnościowego „SOWA” Hufca Lubliniec. Myślą przewodnią było stwierdzenie: bez telefonu mogę sobie poradzić. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się, jak uzdatnić wodę z jeziora czy rzeki, aby nadawała się do spożycia, jak różnymi sposobami i w różnych warunkach rozpalić ognisko, jak zbudować schronienie dla siebie, kiedy praktycznie niczym nie dysponujemy. Wstęp do nabycia umiejętności pozwalających na przetrwanie w warunkach przebywania poza cywilizacją zrobiony!

Na skróty

Skip to content