29 kwietnia, 2024

7B NA ZIEMI SANDOMIERSKIEJ

Dwudniowa wycieczka klasy 7b do Sandomierza i okolicznych miejscowości dostarczyła uczniom bardzo różnorodnych wrażeń. Zwiedzanie pięknego Sandomierza rozpoczęto od rejsu po Wiśle, a następnie przejścia wąwozem lessowym. Odbyło się również spotkanie z bractwem rycerskim i poznanie Podziemnej Trasy Turystycznej pod Starym Miastem mierzącej 470 m. Warto nadmienić, że prace nad dostosowaniem trasy dla zwiedzających wykonali bytomscy górnicy. W podziemiach można obejrzeć archiwalne zdjęcia dokumentujące to przedsięwzięcie. Na trasie znalazł się też pałac Krzyżtopór w Ujeździe wzniesiony w XVII wieku przez Krzysztofa Ossolińskiego. Ruiny tej wspaniałej posiadłości wybudowanej w stylu włoskim do dziś wywierają na zwiedzających ogromne wrażenie. W Kurozwękach uczniowie mieli okazję wysłuchać ciekawostek dotyczących jedynej w Polsce hodowli bizonów oraz przyjrzeć się tym zwierzętom z bliska. Z historią polskiego Carcassonne – Szydłowem – turyści z 7b zapoznali się podczas udziału w grze miejskiej, polegającej na wykonaniu różnych zadań opisanych na planie Szydłowa.

#LaboratoriaPrzyszłości

Na skróty

Skip to content