AKCJA „ŚWIATOWY DZIEŃ OWOCÓW I WARZYW – KREATYWNIE I ZDROWO!”
17 października obchodziliśmy Światowy Dzień Owoców i Warzyw. W związku z uczestnictwem naszej szkoły w unijnym „Programie dla szkół”, z inicjatywy świetlicy szkolnej, klasy biorące udział w programie włączyły się akcję „Światowy Dzień Owoców i Warzyw –kreatywnie i zdrowo! W ramach działań edukacyjnych realizowanych w trakcie roku szkolnego – promujących zdrowe odżywianie – każda klasa mogła w dowolny sposób uczcić „Światowy Dzień Owoców i Warzyw” i podzielić się swoim pomysłem na obchodzenie tego święta. A pomysły były naprawdę ciekawe! Oto kilka przykładów:
🍓 Klasa 3a zrealizowała wyjątkowy projekt, który połączył dzieci i rodziców we wspólnej zabawie i twórczym działaniu. Rodzice wraz z dziećmi przygotowali i przesłali piękne zdjęcia przedstawiające swoje pociechy z ulubionymi owocami i warzywami. Ze wszystkich nadesłanych fotografii powstał kolorowy i radosny plakat, który promuje zdrowe odżywianie i zachęca do sięgania po naturalne witaminy. Dodatkowo dzieci narysowały, wycięły i ozdobiły swoje owoce i warzywa, które również znalazły się na plakacie. Wspólna praca dostarczyła wszystkim wiele radości i stała się wspaniałą okazją do rozmowy o tym, jak ważne są owoce i warzywa w codziennej diecie. Plakat jest teraz piękną ozdobą sali 🍋🍊🍌🥝🍓🍒🍅🌶🥦🥕🍇
🍓 Klasa 4c świętowała rozmawiając o korzyściach płynących ze spożywania owoców i warzyw oraz bawiąc się w grę „Zgadnij kim / czym jestem?” w wersji: Jakim owocem / warzywem jestem? Był to radośnie spędzony czas 🙂
🍓 W klasie 2e uczniowie mieli za zadanie przygotować najważniejsze informacje na temat swoich ulubionych owoców i warzyw. Następnego dnia dzielili się w klasie wiedzą oraz zdobytymi informacjami. Na koniec zajęć uczniowie wykonali piękne opaski na rękę ze swoim ulubionym warzywem lub owocem. Były to bardzo ciekawe zajęcia uczące zdrowych nawyków żywieniowych.
Kolejny raz uczniowie naszej szkoły udowodnili, że zdrowe odżywianie jest dla nich bardzo ważne i chętnie angażują się w promowanie prawidłowych nawyków żywieniowych i zdrowego stylu życia poprzez doświadczanie i zabawę. Gratulujemy!!!
Wykorzystano sprzęt zakupiony w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.














