18 grudnia, 2023

CORAZ BLIŻEJ ŚWIĘTA…

Grudzień to okres przedświąteczny, który zdecydowanie łączy się z pieczeniem pierników. Uczniowie klasy 3b z radością przystąpili do kolejnej praktycznej lekcji kulinarnej, której towarzyszyła wspaniała zabawa. Dzieci wałkowały ciasto, wykrawały za pomocą foremek świąteczne wzory. Pierniki przybrały przeróżne kształty, wszystkie wyglądały fantastycznie. Były choinki, dzwoneczki, serduszka, renifery, a nawet kaczki. Po upieczeniu nadszedł czas na najprzyjemniejszą część zadania…

Przyozdabiając swoje wypieki uczniowie mieli okazję wykazać się fantazją, kreatywnością. Był lukier, czekoladowa polewa, kolorowa posypka, które nadały niepowtarzalnego wyglądu. Zdecydowanie skosztowanie własnoręcznie wykonanych pierników było największą przyjemnością.

Uczniowie korzystali z sali wyposażonej w sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Na skróty

Skip to content