18 czerwca, 2024

DZIEŃ PATRONKI SZKOŁY

Uroczyste obchody Dnia Patronki Szkoły – Marii Konopnickiej

 

                                       „Nie przychodzę ani uczyć dzieci,

            ani też ich bawić.

                            Przychodzę śpiewać z nimi.”

                                                                           /Maria Konopnicka/

 

Na tegoroczne obchody Dnia Patronki Szkoły złożyło się kilka ważnych wydarzeń.

Dnia 23 maja w 182. rocznicę urodzin Poetki społeczność szkolna w obecności pocztu sztandarowego uroczyście odśpiewała „Rotę” – hymn naszej szkoły. Pod portretem Patronki złożona została wiązanka kwiatów. Wychowawcy klas przeprowadzili lekcje i zajęcia o życiu i twórczości Marii Konopnickiej, a także przedstawili prezentacje multimedialne poświęcone Poetce przygotowane przez starszych uczniów naszej szkoły.

Z kolei 12 czerwca dzieci miały okazję uczestniczyć w uroczystości na cześć Patronki Szkoły pod hasłem „Spotkanie z twórczością Marii Konopnickiej”. W programie nie zabrakło piosenek oraz znanych, ciekawych i zabawnych utworów poetyckich z kręgu literatury dziecięcej i patriotycznej zaprezentowanych przez laureatów konkursów recytatorskich, a także krasnoludków, sierotki Marysi, której lis udusił gąski, a nawet królowej Tatry – bohaterów przepięknej baśni „O krasnoludkach i o sierotce Marysi”. Występującym towarzyszyła Maria Konopnicka, w postać której wcieliła się uczennica klasy 4a Sandra Serafin.

Na skróty

Skip to content