6 czerwca, 2024

„JEDYNKA” NAJLEPSZA W WOJEWÓDZTWIE ŚLĄSKIM W KOSZYKÓWCE 3×3 CHŁOPCÓW

Uczniowie naszej szkoły wygrali w dwóch kategoriach wiekowych – w Igrzyskach Dzieci oraz Igrzyskach Młodzieży Szkół Podstawowych w koszykówce 3×3, które odbyły się w Katowicach.
Wczoraj nasi młodsi zawodnicy wygrali wszystkie spotkania w grupie, zwyciężając ze szkołami z Gliwic, Zawiercia i Dąbrowy Górniczej (po dogrywce). W ścisłym finale podopieczni Adama Richtera zmierzyli się ze szkołami z Żor, Katowic oraz Rybnika, wygrywając każde spotkanie! Przyniosły one wiele emocji, a na ich rozstrzygnięcie czekaliśmy do ostatniego gwizdka, gdyż poziom był bardzo wyrównany. Nasza szkoła jednak okazała się najlepsza i tym samym zdobyła złoty medal w finale wojewódzkim Igrzysk Dzieci w koszykówce 3×3 chłopców.
Zespół wystąpił w składzie: Radosław Szulc 5a, Łukasz Majewski 6b, Bartosz Rainholc 6a, Sebastian Celiński 6c, rezerwowi: Dominik Kalyta 6a i Jakub Smela 6c.
Dzisiaj również nasi uczniowie powtórzyli sukces swoich młodszych kolegów, zwyciężając w swojej kategorii wiekowej w Igrzyskach Młodzieży w koszykówce 3×3! 
W drodze do finałowej czwórki odnieśli dwa zwycięstwa, pokonując szkoły z Knurowa oraz Bytomia, a także jedną porażkę z zespołem z Dąbrowy Górniczej, ulegając mu po bardzo wyrównanym spotkaniu 9:10.
W ścisłym finale nasz zespół był najlepszy we wszystkich spotkaniach i odniósł zwycięstwo nad szkołami z Czeladzi, Czechowic – Dziedzic oraz Żor, zdobywając złoty medal województwa śląskiego w koszykówce 3×3 chłopców w Igrzyskach Młodzieży.
W zespole wystąpili: Maciej Maciejewski 8a, Kacper Koselski 8a, Wiktor Włodarczak 8a, Kamil Pośpiech 8a i Wiktor Osmólski 8b.
Oba nasze zespoły awansowały do finału ogólnopolskiego, który odbędzie się Głuchołazach. 
Gratulujemy zawodnikom i trenerowi pierwszego tak dużego sukcesu, w historii naszej szkoły, w tej dyscyplinie.

Na skróty

Skip to content