13 grudnia, 2023

JURAJSKI POTENCJAŁ ENERGETYCZNY WIATRU

W środę, 13.12.2023 r., uczniowie klas czwartych i piątych uczestniczyli w projekcie „Jurajski potencjał energetyczny wiatru” realizowanym przez Fundację Innowacyjnego Przemysłu Energetyki Morskiej oraz Przemysłową Akademię Rozwoju. Celem tych zajęć było zwiększenie świadomości młodzieży z województwa śląskiego w zakresie morskiej energetyki wiatrowej. Zajęcia warsztatowe prowadzone w szkole przez przedstawicieli wspomnianych organizacji były poprzedzone projekcją filmu wprowadzającego do ww. tematyki. Podczas prelekcji uczniowie sprawdzili swoją wiedzę, rozwiązując interaktywne zadania na platformie Kahoot, a następnie mieli okazję samodzielnie zbudować makietę turbiny wiatrowej. Nasi goście obdarowali uczniów okazjonalnymi upominkami. Dziękujemy!

Na skróty

Skip to content