12 czerwca, 2024

KONKURS SZKOLNY „NIE TAKI UŁAMEK STRASZNY JAK GO OPISUJĄ”

W poniedziałek 27 maja odbył się matematyczny konkurs szkolny zorganizowany dla uczniów klas 6 oraz 7, dotyczący działań na ułamkach zwykłych oraz dziesiętnych.

W rywalizacji wzięło udział 10 drużyn 2-osobowych. Konkurs składał się z trzech części. W części pierwszej, drużyny w czasie 10 minut miały do rozwiązania działania na ułamkach zwykłych i dziesiętnych. W części drugiej, uczniowie układali domino matematyczne, które zawierało 11 działań. Ostatnia, trzecia cześć konkursu została przeprowadzona z użyciem narzędzi multimedialnych (quiz Kahoot), a polegała na udzieleniu jak największej ilości poprawnych odpowiedzi w jak najkrótszym czasie.
W każdej części konkursu były przyznawane punkty a końcowy wynik, który wyłonił zwycięzców był sumą wszystkich trzech konkurencji.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce drużyna w składzie: Piotr Breguła, Kuba Kmiecik
II miejsce drużyna w składzie: Marlena Bazan, Hanna Śnioch
III miejsce drużyna w składzie: Sebastian Petlak, Aleksander Kuchenbecker

Gratulujemy zwycięzcom!

#LaboratoriaPrzyszłości

Na skróty

Skip to content