26 września, 2023

LEKCJA HISTORII W 7A

20 września, uczniowie klasy 7a wzięli udział w wyjątkowym spotkaniu z panem Adamem Kurusem w Lubitece. Spotkanie odbyło się w ramach projektu HARCERZ LUBLIŃCA DROGĄ HISTORYCZNEJ SZKOŁY PRZETRWANIA…Pan Adam jest historykiem wojskowości. Opowiedział młodym lublińczanom o HISTORII LUBLINIECKIEGO 74 GÓRNOŚLĄSKIEGO PUŁKU PIECHOTY 1919-1939. Młodzież miała okazję zobaczyć wiele fotografii upamiętniających czasy wojenne, jak również dowiedzieć się, że podczas II wojny światowej krwawe walki z najeźdźcą były prowadzone nie tylko w Warszawie, czy innych większych miastach, ale także w Lublińcu i okolicznych miejscowościach. Pozostałością z czasów II wojny światowej na terenie Lublińca są schrony, w których to bohaterscy żołnierze 74 Górnośląskiego Pułku Piechoty bronili Ziemi Lublinieckiej.

Na skróty

Skip to content