20 września, 2023

MUZYCZNE SPOTKANIE Z MULTIINSTRUMENTALISTĄ PANEM TOMASZEM DROZDKIEM T. ETNO

Uczniowie klas 4a, 4b, 5b i 5c wraz z nauczycielami uczestniczyli w wyjątkowej prezentacji instrumentów ludowych prowadzonej przez pana Tomasza Drozdka – muzyka, kompozytora,  multiinstrumentalisty etnicznego, kolekcjonera rzadkich instrumentów muzycznych, perkusisty i perkusjonalisty, współpracującego m.in. ze znanym i cenionym zespołem TULIA. Spotkanie miało miejsce w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Lublińcu, a zorganizowane zostało w ramach projektu grantowego EtnoPolska 2023: „Folk na Tak! Różnorodność kulturowa Śląska”. Młodzież miała okazję poznać i usłyszeć brzmienie niezwykłych instrumentów pochodzących z różnych stron świata, a także wspólnie muzykować z panem Tomaszem, który uświadomił zgromadzonym, że instrumentem muzycznym może stać się nawet banalny przedmiot codziennego użytku, bowiem na oczach zgromadzonych wykonał klarnecik z… plastikowej słomki!  Muzyczne spotkanie z pełnym pasji instrumentalistą było emocjonującym wydarzeniem, kto wie, wśród ilu zgromadzonych osób zakiełkowała myśl, by spróbować zagrać na jednym z niezwykłych instrumentów albo stworzyć własny.

Na skróty

Skip to content