18 czerwca, 2024

NARODA DLA MARLENY BAZAN ZA WYSOKI WYNIK W MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE „KANGUR MATEMATYCZNY”

W czwartek, 13-go czerwca odbyło się podsumowanie XXXIII edycji Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny” w regionie częstochowskim. Nagrodzono laureatów i uczniów, którzy uzyskali bardzo dobry wynik. Wydarzenie objęte zostało honorowym patronatem Rektora Politechniki Częstochowskiej prof. dr. hab. inż. Norberta Sczygiola.

Wśród zaproszonych na uroczystą galę i wyróżnionych, którzy uzyskali bardzo dobry wynik znalazła się nasza uczennica Marlena Bazan.

Świetny wynik (wyróżnienie) uzyskali także uczniowie: Marcelina Owczarek, Leon Wełyczko oraz Adam Sobolewski.

Kangur to konkurs matematyczny adresowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Jego idea wywodzi się z Australii, gdzie został rozpropagowany przez Petera O’Hallorana. Z powodu dużych odległości kształcenie uczniów odbywało się tam „na odległość”. Wtedy matematycy „wpadli” na pomysł – dlaczego by nie zorganizować takiego konkursu „na odległość”? Po raz pierwszy w Europie „Kangur” odbył się w 1990 r.  a za sprawą francuskich matematyków został rozpropagowany w wielu krajach świata. Tradycją jest, że matematyczne zmagania odbywają się co roku w trzeci czwartek marca. W tegorocznej edycji wzięło udział ponad 6 mln uczniów. W Polsce do konkursu przystąpiło 300 000 uczniów, z czego 3987 w regionie częstochowskim.

Serdecznie gratulujemy!

Na skróty

Skip to content